59. Vefat Yıldönümü Bediüzzaman Semineri

23 Mart Cumartesi saat 14.00’de Çukurambar/ANKARA’da “59. Vefat Yıldönümü Bediüzzaman Semineri”ne davetlisiniz.

Her yerde bulamayacağınız bilgiler ışığında, bambaşka ve şiir tadında bir anlatım eşliğinde sunulacak seminer, “Hayranlık Uyandıran Bir Dehanın Şaşırtıcı ve Sıradışı Hikayesi: Bediüzzaman Said Nursi’nin Hayatı ve Risale-i Nur, Manevî Bir Okulun İhtişamlı Faaliyeti” ifadeleriyle takdim ediliyor.

Ön Bilgilendirme: Site yazarımız Ediz Sözüer, 33 adet derste tamamlananan Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı’nın ek bölümlerini sunmaya başlıyor. Yazarımız bu ek bölümlerde sunmayı planlanan bölüm başlıklarını şöyle ektarıyor:

Bediüzzaman Said Nursî’nin Hayatı ve Risale-i Nur, Risale-i Nur’u İnsanlığa Mal Etme Çabası: İzah Çalışmaları, Risale-i Nur’un Sadeleştirilmesi Neden Uygun Bir Yöntem Olarak Görülmemiş ve Tercih Edilmemiştir, Âyet-ül Kübra Risalesi’nin 2.Makam’ının 1.Basamağının izahı olan “Dünyayı Anlamlandırma Çabası ve İhtişamlı Gökler” isimli bölüm, Ayasofya’nın Bilinmeyen Büyük Önemi ve Bağımsız Türkiye, Meşru Demokrasi Ruhu Şeriattandır; Hayatı da Ondandır.

Ediz Sözüer, sunulacak bu çok özel seminer programını şöyle takdim ediyor:

Gerek Risale-i Nur’a gönül vermiş düzenli okuyucularına, gerek Bediüzzaman ve Risale-i Nur hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere, bu çok özel seminer programını hararetle tavsiye ediyor ve önemli bir kaynak çalışma olarak takdim ediyoruz.

Bu özel program, hem ahirzaman insanı olan bizleri, varlığından ve mahiyetlerinden haberdar olmamız gereken en önemli şahsiyetlerle ve hakikat rehberi eserlerle tanıştıracak; hem de cennetin manevî zevkini bu dünyada tattıran ve “Risale-i Nur Dershanesi” denilen, eşine rastlanmaz bir manevî âleme elimizden tutup götürecek bir yol arkadaşı ve kuvvetli bir hizmet aracı olacak.

Programın kısa versiyon metinleri, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” isimli kitap çalışmasının sonuna eklenen bir bölümdür.

Bu çalışmanın genişletilmiş özel versiyonunda bulunan ilave metinler, sadece burada sunulacaktır. (Bunun dışında internete özel olarak yayınlanan programla aynı isme sahip küçük kitap da aynı genişletilmiş içeriktedir.)

Bediüzzaman Said Nursî’nin hayatının anlaşılır, akıcı ve şiir tadında bir üslubla ve farklı bir tarzda yeniden kaleme alındığı bu programa katılanlar, eserleri dünyayı dolaşan bu büyük insan ve davası hakkında çok ciddî bilgi sahibi olacaklar. Bu program, ayıracağınız sınırlı zamandan çok daha fazlasını vaad eden zengin ve orijinal içeriği ile sizi bambaşka bir dünyanın içinde hayalen gezdirecek.

Yaşantısıyla hayranlık uyandıran bir dehanın şaşırtıcı ve sıradışı hikayesini, farklı kaynaklardan bir araya getirilen ve her yerde bulamayacağınız bilgiler ışığında dinleyeceksiniz.

Toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşüme ciddî katkılar sağlama kabiliyetinde olan ve maddeten vücut bulmamış manevî bir okulun ihtişamlı faaliyetiyle; “Manevî Medresetüzzehra”yla tanışacaksınız.

Risale-i Nur eserlerinin hangi elverişsiz şartlar içinde, tarihte eşine rastlanmamış bir eğitim seferberliğiyle, her kesimden insanı nasıl karşı koyulmaz, büyüleyici etkisi altına aldığını ve okuyucularını yeni baştan inşa eden, kendisini bir ömür boyu okutan ve insan eliyle yazılmış kitaplar arasında tarihin emsalini kaydetmediği bir toplumsal vakıa ve hakikat rehberi olarak ilim ve irfan sahasına atıldığını öğrenecek ve büyük bir heyecan ve hayret duyguları içinde kalacaksınız.

Ayrıca, bu özel programda, Bediüzzaman’ın siyasete ve hükümet icraatlerine temas eden fikirlerinin ve M.Kemal hakkındaki kanaatlerinin çok farklı bir yaklaşımla ve entellektüel bir bakış açısıyla ele alındığı zengin bir içerik bulacaksınız.

Program Tarih, Saat ve Yer Bilgisi:

Eğitim programı, kadın ve erkek ayrı olacak şekilde belirlenen oturum düzenine ve ders ciddiyetine riayet etmek şartıyla herkese açıktır. Zamanında gelinmesini ve çocuk getirilmemesi rica edilmektedir. Bir alt katta mescit ve çevre sokaklarda otopark mevcuttur.

Konuşmacı: Ediz SÖZÜER

Tarih/Saat: 23 Mart 2019 14.00-15.30 Cumartesi  

Adres: Regnum Sky Tower / Sky Ofis Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 57 (T katı) Çukurambar/ANKARA

(T Katı Toplantı katıdır. Asansörde “T”ye basarak çıkıyorsunuz.)

İletişim: edizsozuer@gmail.com / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)


Risale-i Nur Eğitim Programı’nın önceki derslerine aşağıdaki eğitim takip sayfasından ulaşabilirsiniz.   

Eğitim Programı Sayfası: http://risaleinuregitimprogrami.com/egitim-programi/

1 tane yorum yapılmış

  1. Ediz SÖZÜER dedi ki:

    SEMİNER VİDEOSU

    59. VEFAT YILDÖNÜMÜ BEDİÜZZAMAN SEMİNERİ (1.Bölüm)

    Video Adresi: https://youtu.be/eBmoYJMOF-A

Sende yorum yazabilirsin