Aile Boyu Hizmet

Son zamanlarda psikologlar eşlerin çok fazla beraber vakit geçirmesindense ”kaliteli vakit” geçirmenin daha önemli olduğunu vurguluyorlar. Bir amaç için beraber vakit geçiren çiftlerin aynı evde kopuk bir beraberlikten daha önemli olduğunu savunuyorlar.

Şirinevler hanımlar dershanesinde her Cuma yapılan akşam dersleri işte bu “kaliteli beraberlik”in resmini oluşturuyor. Eşleri,  Nur dershanesinde  olan hanımlar aynı mana için kendi Nur dershanesinde toplanıp, her hafta farklı imani bahisleri müteala ediyorlar. İki tarafın toplandıkları mekanların birbirlerine yakın olması ise ayrı bir nimet.

Bu derslerle İmani ve islami birikimlerini arttıran hanımlar, eşleriyle beraber  bir aktivitede yapmış oluyorlar.

Zaman zaman bu derslerin konusu erkekler dershanesiyle aynı konular seçilip ailelerin aynı konular üzerine iki ayrı bakış açısı  yakalanmış oluyor. Bu şekilde akşam beyler ve hanımlar birikimlerini birbirlerine aktarırken her iki gözdende bakış açısını öğrenmiş oluyorlar.

Bu ders sadece evliler için bir artı olmayıp, oğlu yahut erkek kardeşi aracılığıyla katılanlar içinde aynı kazanç sağlanmış oluyor. Bilhassa çalışan hanımlar için akşam dersleri kaçırılmaz bir nimet oluyor. Tüm gün iş hayatında manevi ortam eksikliğini hisseden fakat vakti olmadığından gündüz derslerine katılamayan hanımlar akşam derslerini kaçırmamaya dikkat ediyorlar.

Kısacası, Şirinevler’deki akşam dersleri aileler için kaliteli beraberliğe farklı bir bakış açısı kazandırıyor.