Akhisar’a Davetlisiniz

Akhisar’daki erkek ve kız Kur’an kursları ile Uşak’taki Dülgeroğlu Hilaliye Kız Kur’an Kursu’nda eğitimlerini tamamlayan 22’si kız 23’ü erkek 45 hafız merasime katılacak.

Merhum Şahin Yılmaz Hocaefendi, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak kurduğu Kur’an kurslarında, 1962’den bu yana 2 bin 500 civarında hafız yetiştirip, 10 binden fazla öğrencinin Kur’an-ı Kerim öğrenmesine vesile oldu. Pazar sabahı saat 08.50’de başlayacak töreni, İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Camii İmam-Hatibi Mustafa Efe sunacak. Dost ve Hilal TV ile Anadolu’daki bazı yerel kanallardan canlı yayınlanacak programa, öğrenci velilerinin yanı sıra Türkiye’nin her yerinden 10 bini aşkın davetlinin katılması bekleniyor. Merasime bu yıl Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez ile Güney Afrika’dan Dünya Kur’an Okuma Birincisi Abdurrahman Sadien de iştirak edecek.

Mardin Ulu Camii İmam-Hatibi Mehmet Emin Beliktay’ın Kur’an tilavetiyle başlayacak olan programda, Diyanet Rize Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü Öğretmeni Fatih Çatmakaş, İstanbul Fatih Çorlulu Ali Paşa Camii İmam-Hatibi Fatih Kaya, Diyanet Manisa Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin, İstanbul Beykoz Riva Merkez Camii İmam-Hatibi Mehmet Bilir ile Diyanet Haseki Eğitim Merkezi Kıraat Bölümü Öğretmeni Ramazan Pakdil Kur’an-ı Kerim tilavet ederken, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümü’nden Doç.Dr. İshak Özgel ve Akhisar Müftüsü Mikail Polat konuşma yapacak.

Program, Hilaliye Eğitim Vakfı Başkanı Abdullah Yılmaz’ın teşekkür konuşması ve duasıyla sona erecek. Merasimden bir gün önce (14 Mayıs Cumartesi) de mezunlar günü düzenlenecek ve 4 yıl önce vefat eden Şahin Yılmaz Hocaefendi’nin kabri ziyaret edilecek.

Bu arada, Hilaliye, 20 Haziran’da başlayacak yaz Kur’an kursları için şu anda ilköğretim 8. sınıfta eğitim gören öğrencilerin ön kaydını, 2 Mayıs’tan itibaren almaya başlayacak.

Kaynak: Akit ve Hilaliye