Ankara Kızılay’da Keşif Yolculukları’na Davetlisiniz!

“Keşif Yolculukları” adı altında, izahlı ve görsel sunumlarla desteklenen Risale-i Nur Eğitim Programı iki haftada bir Ankara Kızılay’da yapılmaya devam ediyor. İki haftada bir Türkiye Yazarlar Birliği’nde devam eden programın içeriğini hazırlayan ve sunan yazar Ediz Sözüer, eğitim programını şöyle takdim ediyor:

“Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak, ilahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak, bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak, hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak, imanî ilimlerin tahsilinde ciddî bir altyapı kazanmak, Risale-i Nur’u farklı mana açılımlarıyla anlamak ve taze bir heyecanla, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak için ve olağanüstü bir keşif yolculuğu için bizimle gelin ve derslerimize katılın.”

Sözüer, bu görsel destekli derslere imkânı olan herkesin şahsen katılması büyük önem arz ettiğini ifade ederken bunun nedenini şöyle izah ediyor: “Yazılı olarak kaleme alınmış hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izlemeniz (eğitim programımızı üstüne bina ettiğimiz kitap çalışmamızda olmayan ilave izahlarla) daha iyi anlama ve hissetme imkânı sunuyor. Böylece sadece akılla anlaşılmayan ve aslında “hissedilen hakikatler” olan iman ilmini anlamakta ve “farklı mana açılımları”na kapı açmakta, en verimli bir metodu takip etmiş oluyorsunuz. Bu derslere ve bu hakikatlere herkesten evvel kendim muhtaç ve talipli olduğum için, birçok kardeşimle beraber bu manaya en başta bizzat şahidim. Bu çalışmalar ortaya çıktıktan sonra, daha önceden onlarca defa okuduğum yerleri hiç bu kadar iyi anlamamış olduğumu görerek hayret içinde kaldığımı itiraf ediyorum.”

Eğitim Programı Tarih ve Adresi: 
6 Haziran 2015 16.45 Cumartesi (İki haftada bir sürekli program)

Not: 22 Ağustos’ta yapılması planlanan 10. programımıza kadar derslere bir müddet ara verilecektir.
Türkiye Yazarlar Birliği Sümer 1 Sok. No: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
İletişim: edizsozuer@gmail.com / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)

Güncel Program konuları:

1.Sunum: 16.45-17.15

* Kâinatın Gizli Sırrını Merak Edenler İçin (23.Söz, 2.Mebhas, 5.Nükte)

İnsanın yüksek görevlerinin ve kâinatın varoluş sırrını açığa çıkaran anlamlı kulluğunun gerçek mahiyetinin ne olduğu sorularına çok dikkat çekici cevaplar veriliyor ve insandan, bu büyük vazifelerin gönüllü olarak üstlenilmesinin beklendiği ifade ediliyor.

Sunum Arası: 17.15-17.30

2.Sunum: 17.30-18.00

* 4.Keşif: Kâinatın Sırrını Anlamada Kur’an, Felsefe ve Modern Bilim Karşılaştırması (12.Söz)

Kur’an, felsefe ve modern bilimi, kâinatı anlama ve anlamlandırma yönünden karşılaştırıyoruz. Böylece Kur’an ile dinsiz bir gözle kâinata bakan felsefe ve bilimin verdiği derslerin derin farkı, çarpıcı bir şekilde ortaya çıkmış oluyor.

Eğitim programı takdiminin ve önceki ders videolarının yayınlandığı Youtube video kanalı: www.youtube.com/c/EdizSözüer

Ders programının üstüne bina edildiği “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmasınının indirilebileceği adres:
https://yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (“Kitap Taslakları-Risale-i Nur İzah Metinleri” klasöründen indirebilirsiniz.

Ders sunumlarında kullanılan metinlere, videolara ve Powerpoint dosyalarına ise aynı adresteki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı Sunumları” klasöründen ulaşılabilir.

Sende yorum yazabilirsin