Çare Kurbanla Kur’an Dağıtıyor!

Çare Derneği her sene yurtdışında yoksul coğrafyalarda garip kalmış Müslümanlara kurban organizasyonları ile destek oluyor. Hayırseverlerin bağışladığı kurban hisseleri Uzakdoğu ve Afrika’da vekâleten adınıza kesiliyor. İhtiyaç sahiplerine kurbanınızın etleri ulaştırılıyor. Hem maddi hem de manevi yoksunluklarına Çare olmak isteyen gönüllülerimiz bu kapsamda birçok projeye imza atıyor. Bu sene de kurban organizasyonlarımızda Afrika’ya Kur’an-ı Kerim dağıtıyoruz.

Kur’an Kampanyası’nı başlatmamızdaki başlıca neden; mescitlerde bulunan çok az sayıdaki Kur’an-ı Kerim’lerdir. Ayrıca mevcut bulunan kutsal kitabımızın çoğunun sayfaları ayrık, eskimiş ve cildi parçalanmış şekilde! Yine ekiplerimiz her sene Kur’an kurslarını ve hafızlık merkezlerini gezmektedir. Oralardaki durum da aynı! Ayrıca birçok köyde de hiç yok! Tahta ve taşlar üzerine kömür karasını andıran yazılarla bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyorlar ne yazık ki…

Afrika’nın neresine giderseniz gidin her yerde birçok dine ait kitap bulursunuz. Buna rağmen Kur’an’a sığınmak isteyen, tanımak isteyen milyonlar olması ve de Kur’an’ın bulunmaması üzücü bir durumdur. Bu projemiz ile inşaAllah Afrika’nın birçok bölgesinde Kur’an ihtiyacını karşılamak istiyoruz. Sizler de desteklerinizle projeye kuvvet verin!

1 Ekim’e kadar “Her Evden Bir Kur’an Afrika’ya” adıyla başlattığımız projeye;

www.care.org.tr adresinden online olarak ya da hesaplarımıza 10 TL bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Çare Derneği

www.care.org.tr

0216 328 32 34