Çare, Nijerya’da Yardımları Dağıtmaya Başladı

ÇARE YARDIMLAŞMA VE KALKINMA DERNEĞİ NİJERYA DA..

Ecdadın İslamı götürmesiyle manen hayat bulan ve sonra sömürgecilere hedef olmakla elindeki kaynaklarından ve topraklarından dahi istifade edemeyen kara topraklı, kara kıta Afrika..

Susuzluk, açlık ve yıllardır sömürülmüşlüğün yıprattığı Afrika insanı bu Ramazan ciddi bir imtihanla daha karşı karşıya.. Çare Derneği Afrika’nın bu kara benizli, masum insanlarına çare olabilmek, gözlerinin feri sönmüş çocuklara bir gülücük kondurabilmek için gönüllüleri ile Kara Kıtada çalışmalara başladı..

 Daha günün ilk çalışmalarından anlaşıldı ki dert çok, derman yok… hasta çok doktor yok.. susuz çok su yok..aç çok yemek yok.. yokluk her tarafı sarmış…gözlerde umut yok..

Nijeryanın başkenti Abuja’da, Adem Eyyüp kardeşimiz ve diğer gönüllülerimiz yardımları muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyor ve ekliyor:

“Türkiyeden ehli himmet ve hamiyet yardımları dağıtılırken yaşlı beli iki büklüm olmuş bir müslüman siz hangi Kilisedensiniz diye sordu, Gözleri yaşlı adem kardeş bu ihtiyara yok amcacığım yok, bizler payı tahtı hilefetten , dersaadetten, İstanbul’dan, Türkiyeden geliyoruz diyor. Amca mahcup oluyor, ah evladım diyor, ‘Allah sizden razı olsun, bir bilseniz ne büyük hayr ediyorsunuz. Sakın bizim bu halimize bakıp ne aç gözlü insanlar demeyin, zira biz böyle bir parça ekmek için kapışıyoruz çünki, çoğumuzun evinde iftarımızı açaçak bir lokma yok’

“Ya Rabbi affet” diyor Adem kardeş, “Beni de bizi de affet….”

Çare Derneğinin Resmi Sayfası : www.care.org.tr  (Buradan online bağış yapabilirsiniz)

www.NurNet.org