Celal Tetiker Hakkın Rahmetine Kavuştu

 Kırk sene evvel Tahtakale Mahmut Paşadaki dükkânını Eyüp Sultan ve Alibeyköy cemaatına Risale-i Nur hizmetinde kendisini örnek bir şahsiyet gösterebilen ve önderlik yapan Celal Tetiker Ağabeyimiz Allahın Rahmetine kavuşmuştur.

Rahmetliyi Allah Cennetül Firdevse kavuştursun. Orada Peygamberimize a.s.m ve Üstadımıza Komşu eylesin.

Rahmetliyi 37 senedir tanıdığım için Rahmetlin hizmetlerini yakından bildiğim için, biraz bahsedeceğim: Evet, hizmetteki başarılarını çok kimse hayretle seyrederdi. 20- 30 adet gencin kendisini hizmete vakfettirmesine vesile olmuştur. Hatta benim oğlum Nurullah Hizmette Rahmetlinin sağ kolu idi.

Eyüp Sultandan Arnavutköye kadar bir çok nur dershanelerine sahip idi. 4-5 seneden beri doğum yeri olan Kütahyada’da dershane yapmıştır. Çünkü rahmetli gençliğinde KütahyaSporda oynadığı için, oradaki arkadaşlarına dahi Nurlardan imanı tahkikiyi kazandırmak için hem oradaki dershanede hizmet verip, her hafta burada ki derslere de geliyordu.

Son zamanda Barla’da dahi Hizmet yeri yapti.

Tekrar ediyorum Allah Cennetül Firdevste kendisine rahmetiyle muamele eylesin Amin.

Abdülkadir Haktanır

www.NurNet.org

Not: 13 Ekim Perşembe günü İkindi namazından sonra Eyüp Sultan Camiinde cenaze namazı kılınacaktır.

 

5 tane yorum yapılmış

 1. çetin kılıç dedi ki:

  Allah Cennetül Firdevste kendisine rahmetiyle muamele eylesin Amin.Talebe ailesi ve dostlarına sbrı cemil nasip etsin

 2. kemal sezer dedi ki:

  Celal abimizi yakından tanıma bahtiyarlığına eriştim.şahsen benim üzerimde çok hakkı var Rabbim merhameti ile muamele etsin yetim kaldık vesselam..

 3. aydın allahverdi dedi ki:

  celal abimize allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok üzüldük cenabı hakk bizlerede onun gibi hizmet aşkı versin rabim şefaat nail eylesin

 4. ergün yırcı dedi ki:

  Yiğit adam! seni çok özlüyoruz.. Allah(cc) şanına yakışır şekilde muamele yapsın inşallah..

 5. ... dedi ki:

  Celal abi yi ben goremedim gormeden cok ozledim cok sevdim allah cc cela abiden razi olsun. Onu gormeden sarilmadan konusmadan gulusmeden anlatilanlari dinleyerek tanidim feyz aldim yolumu buldum aski buldum namazimda kiblemdeyim canim celalabim hep hizmet derdin yoklugunda bile hizmet ettin beni mevlaya yaklastirdin ;(canim nur yuzlu merhametli abim nur icinde yat .((

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: