Cumhurbaşkanımıza Çağrımız: Ayasofya’yı Açın

Cumhurbaşkanimiza Çağrımız: Ayasofya’yı Açın; Hem Ülke Kazansın Ve Hem De İstikrar Devam Etsin

Karanlık Güçler, İçerden Ve Dışarıdan, 7 Haziran Seçimlerini Bahane Ederek, Türkiye’yi İstikrasızlığa Ve Kaosa Sürüklemektedir. Buna Yapilan Bazı Hatalar Da Eklenince, Müstakim İnsanlar Dua Etmekle Beraber Biraz Da Endişe Eylemektedirler.

Bütün Sıkıntıları Ortadana Kaldırmak İçin Cumhurbaşkanımıza Davetimiz Var: Ayasofya’yı Açın; Hem Ülke Kazansın Ve Hem De İstikrar Devam Etsin….

Bediüzzaman’in Haber Verdiği Üç Müjdeden Birini Merhum Menderes (Ezanın Aslına İadesi), Bir Diğerini Siz Gerçekleştirdiniz (Risale-i Nurun Diyanet Eliyle Neşri), Üçüncüyü De Siz Yapınız (Ayasofya’yı Da Beşyüz Sene Devam Eden Vaziyet-i Kudsiyesine Çevirmek):

“Nasıl Ezan-ı Muhammediye’nin (A.S.M.) neşriyle Demokratlar on derece kuvvet bulduğu gibi, öyle de Ayasofya’yı da beşyüz sene devam eden vaziyet-i kudsiyesine çevirmektir. Ve âlem-i İslâmda çok hüsn-ü tesir yapan ve bu vatan ahalisine âlem-i İslâmın hüsn-ü teveccühünü kazandıran, bu yirmi sene mahkemeler bir muzır cihetini bulamadıkları ve beş mahkeme de beraetine karar verdikleri Risale-i Nur’un resmen serbestiyetini dindar Demokratlar ilân etmelidirler. Tâ, bu yaraya bir merhem vurmalı. O vakit âlem-i İslâmın teveccühünü kazandıkları gibi, başkalarının zalimane kabahatı da onlara yüklenmez fikrindeyim.

Dindar Demokratlar, hususan Adnan Menderes gibi zâtların hatırları için, otuzbeş seneden beri terkettiğim siyasete bir-iki gün baktım ve bunu yazdım.
Said Nursî.” Emirdağ Lahikası-2 ( 164 )

 

Prof. Dr. Ahmed Akgündüz

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: