Değerler Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hizmet Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında, okullarımızda verilmekte olan değerler eğitimine RUBA VAKFI da katıldı.

HİZMET VAKFI nın yürüttüğü bu projeye vakfımızın eğitim gönüllüleri Trakya’nın çeşitli il ve ilçelerindeki okul ve pansiyonlarda seminer ve dersler düzenlemekte söyleşiler gerçekleştirmektedir.

Çok sıcak samimi bir atmosferde geçen ders, seminer ve söyleşilerde, gençlerimize, sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, güven, hoşgörü, alçakgönüllülük, kanaat, çalışkanlık,sabır gibi konularda bilgiler verilmektedir.

Başta okul yönetici ve öğretmenleri olmak üzere bu programa katılan tüm öğrencilerimiz oldukça olumlu kanaatler bildirmişler ve bu projenin son derece yararlı ve faydalı olduğunu batının olumsuz sefih medeniyetine kendini kaptırmış gençliğin kurtulmasına sebep olacağını bu programa katılan gençlerin hayata bakışlarının olumlu yönde değişebileceğini gelecekte ülkemize ve tüm insanlığa faydalı birer birey olacağını söylemişlerdir.

Alevlerin her tarafı sardığı içinde evladımızın yandığı bu devirde böylesi çalışmalar bu yangınları çıkaranlar tarafından elbette beğenilmeyecek ve tenkit edilmeye çalışılacaktır. Hayırlı işlerin muzır manileri çok olur.

Gayret bizden muvaffakiyet Allah’tan..

RubaVakfi.Org