Dikkat! Büyük Tehlike Kapıda

Bir yaşından , onbeş yaşına kadar çocuklarımız, bilgisayar ve tabletlere ,  bağımlı hale getirilerek, indirilen oyun ve çocuk filmleriyle, kendi inanç, din, kültür, anane ve anlayışımızdan resetlenmektedir. Kendi değerlerimiz ruhlarında çalınmakta , onun yerine  başka din hayat tarzı ve ideolojilerin anlayışları,  değerleri, zevkleri aşılanmaktadır. Bu yol ile , yirmi sene sonrası için  ,  bu nesillerimiz ,  başkaları tarafından devşirilmekte. İlerde silahla yok edilmesi gerektiğine inandıkları insanlarımızı şimdiden, Yaptıkları bu yatırım ve tertiplerle ,  fikren kölelestirmektedirler.

Elbette  anneler , babalar , tablet oyunları ile bağımlı hale gelen çocuklarını ,  uslu uslu oynuyor, biz de rahat ediyoruz tesellisi ve çocuklarının istediğini yerine getirmekten , aldatıcı bir rahatlık ve mutluluk yaşamakta, aslında başkalarının , sinsi eğitimine terkettikleri nesillerini heba etmektedirler.

Çocuklarımızla iletişim kurmakta zorluk çektiğimiz onları tabletten birkaç dakikaka uzak tutmayı başaramadığımızı hemen oyuna koştuğunu, bizim yanımızdan sıvıştığını görmüyormuyuz ? Onlar nüfus cüzdanı itibari ile bizim ruh yapıları ile adeta başkalarının çocukları haline gelmektedirler . Bu durum hepimiz için büyük bir sosyolojik felaketi hazırlamakta ve bizler de , bunun farkına varmamakta ısrar etmekteyiz.

Çare; Kişilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve devletimiz, topyekün tedbirlere yönelmeli , çok büyük gayret ve yatırımlarla, inancımızın  ,harsımızın, kültürümüzün , milli zevklerimizin, bilinmesini, yaşanmasını temin edecek ve çocuklara cazip gelecek oyunlar filmler ve bütün gerekli olanları üretmeli nesillerimizin  beyinlerinin yıkanıp , yabancı kültürlerin esiri olmalarına mani olmalıyız.

Aslında konuya , derin bir bakış sahibi olan herkes , bu işin nereye varmakta olduğunu görebilir. Feraset, basiret ve tedbir temennisiyle.

Abdülhamit Oruç

Hars ne demek; Örf, adet, gelenek, anane kelimeleri ile benzer anlam taşıyan; kısıtlı bir coğrafyada bir işin yapılma biçimine işaret etmek için kullanılan sözcüktür.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: