Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Gün, kardeşliğimizi gösterme günüdür

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Hakkari’deki hain saldırıya ilişkin, “Gün, bu büyük acımızı bağrımıza basarak millet olarak kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterme, sabır, metanet ve aziz şehitlerimize dua etme günüdür.” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Hakkari’deki terör saldırısı ile ilgili taziye mesajı yayımladı. Son günlerde güvenlik güçlerini hedef alan saldırılarda şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, ailelere ise sabır ve metanet dileyen Başkan Görmez, “Bu menfur saldırılar aziz milletimizin birlikte ‘daha çok kardeş olma’ ve beraber yaşama azmi ve kararlılığını daha da artıracaktır.” diye konuştu.

Birlik, beraberlik, huzur ve kardeşliği bozmayı hedefleyen bu saldırıları gerçekleştirenlerin, milletimizin sahip olduğu kardeşlik ruhu ve iradesi karşısında emellerine asla ulaşamayacağını söyleyen Görmez, “Gün, bu büyük acımızı bağrımıza basarak millet olarak kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterme, sabır, metanet ve aziz şehitlerimize dua etme günüdür. Gün, canilerin şahsında katledilen insanlığa acıma günüdür. Aziz milletimizi tarih boyunca kardeş kılan yüksek değerler şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kabil ihanetleri aşmamızı sağlayacaktır. Bu cani saldırıları gerçekleştirenler bilmelidir ki bu aziz millet onlara dahi acıyacak büyük bir yüreğe sahiptir.” açıklamasında bulundu.

Pınar Kaman / Zaman Gazetesi

Sende yorum yazabilirsin