Endonezya Kitap Fuarında Risale-i Nurlar Tanıtıldı

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu

Öncelikle Endonezya’dan binler selam.

4-13 Mart 2011 tarihleri arasında düzenlenen İslami Kitaplar fuarından bahsetmek istiyoruz. Bu fuar yaklaşık 500.000 kişinin ziyaret ettiği Endonenezya’nın en büyük kitap fuarı. Yaklaşık 200 civarında yayınevi iştirak etti. Elhamdulillah bu sene biz de bir stand kiraladık.

Standımızda Arapça, İngilizce ve 10 adet tercüme Risalelerden teşhir ettik. Yoğun bir alaka gördük. Risaleler hakkında tez hazırlayan bir master talebesi standımızı ziyaret ederek bilgi aldı. Bir adet Arapça ve İngilizce Risalelerin bulunduğu CD satın aldı. Singapur ve Malezya’dan gelen birer kitap distribütörü standımızı ziyaret ederek Endonezya Dili ve İngilizce Risale satın aldılar ve Kitabevlerinde Risalelerin teşhirini yapabileceklerini belirttiler.

Standımızı ziyaret edenler arasında Risaleleri ilk defa duyanları gözlemledik. Bazı ziyaretçiler daha önce Risalelerden bir iki kitap okumuşlar, bunlar da yeni basılan Risalelerden satın aldılar. Yaklaşık 70 yaşlarında bir teyze standımıza gelerek tek hastalığının kitap satın olmak olduğunu söyledi ve Endonezya Dilinde Lemalar ve Sözler satın aldı. Ayrıca diğer standlara ziyaretlerimiz oldu. Cenab-ı Hakk tesir halkeder inşaallah.

Dualarınızı bekleyen Endonezya Nur Talebeleri