Esenler’de Bediüzzaman Coşkusu

Esenler Belediyesi’nin, yüzyıllar boyunca toplum üzerinde etkili olmuş gönül erlerini halkla buluşturan ‘Anadolu’yu Mayalayanlar’ etkinliğinde Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri anlatıldı.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda Ramazan boyunca teravih namazından sonra başlayacak programlarda; Abdulhakim Arvasi, Ahmet Hamdi Akseki, Ali Haydar Efendi, Gönenli Mehmed Efendi, Hz. Mevlana, Mahmud Sami Ramazanoğlu, Mehmet Akif Ersoy, Mehmet Zahit Kotku, Muhammed Raşid Erol, Muzaffer Özak, Said Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan, Yahyalılı Hacı Hasan Efendi ve Yunus Emre gibi gönül erlerinin rehber kişilikleri belgesel ve konferanslarla vatandaşlara sunulacak. Alanında söz sahibi uzmanlar tarafından verilecek konferanslarda tasavvuf hayatının inceliklerine dikkat çekilerek, irfan sahipleriyle ilgili kıssalar, hikâyeler ve anekdotlara yer verilecek.

Dün akşam da Ramazan ayı sebebiyle Esenler Dörtyol Meydan’da bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliklerin akabinde Bediüzzaman Said Nursi’yi anlatan kısa belgesel, sinevizyon aracılığıyla izleyiciyle buluştu. Vatandaşlar programı ilgiyle takip etti. Programdan sonra Yazar Mehmet Akar da konuyla ilgili bilgilerini vatandaşlarla paylaştı.

Cihan

Video İçin : http://www.zaman.com.tr/multimedya.do?tur=video&aktifgaleri=56988&aktifsayfa=0&title=esenlerde-bediuzzaman-coskusu