Fen Hakîm Olduğu Bir Devirde  İspat Konuşur!

        Bu sebepten Allah bizlere Bediüzzaman Hazretlerıni göndermiş ki bu asrın imansızlarına da cevap verebilelim. Necmi Ağabeyin dediği gibi: İki kere iki dört eder ister topla ister çarp. Hiç kimse beş eder diyemez, dese rezil olur. Daha önce de bir yazımda demiştim gönül istiyor ki camilerin imamları da Risale-i Nurları, onlarda O mübarek eserlerden istifade etsinler. Ondan sonra değil yalınız camilerde toplanan imanlı insanlara bir şeyler anlatmak. Belki: İmandan mahrum kalan tahsillileri de ikna edebilme gücüne sahip olurlar.

     Geçenlerde bir İlahiyatçıya sordum, (Sen ateiste hangi Ayeti okursun?  O herif bana, defet onu, onunla konuşmak bile hatadır. Dedim peki o okul öğretmeni ise, onunla da mı konuşmayacaksın? Evet dedi. Pekȋ o ateist-imansız,  yavrularımız olan öğrencileri de imansız yapar. Evet kardeşler imansıza  Ayeti Kerime okunmaz. Varlığına inanmadığın birinin sözüne inanamazsın. Bu sebepten çoğunun kalbinde imanı olmadığı halde, ben müslüman değilmiyim bizi kandırmak için diyebiliyor?

        Ben açık saçık bir hanım kıza, Sana bir şey sorabilirmiyim  sor dedi? Dedim: Yanlış anlama kötü bir maksatla konuşmayacağım. Allah tarafından sana sert bir sesle, örtünecekmisin yoksa ellerindeki baş parmaklarını alırım, veya hot parmaklarının menteşelerini çıkarıp alırım dese, yok örtünmem mi diyecek. Pekȋ ya dese: Kulaklarını, ve yahot gözlerini, veya aklını alırım, ne dersiniz örtünmem mi diyecek?

        Kardeşlerim bu dünyada Allahın Esmaü-l Hüsnasından Rahman ismi tecelli ediyor. Yani bahsettiğim gibi olsa idi hiç kimse Allaha isyan etmeye cesaret edemezdi. Burada herkes istediği gibi yaşar; ister sevap yapar isterse günahlara boğulur. Her ne kadar burada Mü’min önünde mutluluk yeri olan sonsuz bir cennet ümidiyle yaşayabilir, fakat o bu işlerin hikmetini bilir. Allahtan dert sıkıntı hastalık yokluk ona isabet etse, sabretmeye çalışır. Bilirki bütün bunlar günahlarımı paklamak için  Allah tarafından bana veriliyor. Yok iyilik gelse; şükretmeye gayret eder. o bilir ki buraya mutlu olmak için gelmedik, imtihan olmaya gelmişiz. imtihana giren ögrenci ona hangi soru çıkacağı belli değildir. o her soru için cavabı öğrenmeye çalışacak. Ne mutlu ona ki imtihanını verme gayretinde olur. Eyvahlar o kimseye ki: Amellerinde kendini hayvana benzetip her şeye saldırır.

        Kardeşler bugün fen tasdik ediyor ki Allah 1.300.000 çeşit varlık yaratmış. Fakat insan kadar kıymetli bir varlık yaratmamış. Bu insan Meleklerden de üstün olabilir vahşi hayvandan da daha vahşi olabilir. Hiç kimse İnsan olmaya hak etti de insan oldu, öyle bir şey yok, İnsan olmak için de her hangi yere bir dilekçe hiçbirimiz vermedik. Onunla beraber Büyük Allahımız gözle görünmeyen bir hücreden O bizi insan yaratmış. şifremiz olan 46 krozom olan insan şifresi, yirmi üçü babanın her hücresinde var, karnından 225.000.000 hücreyi o “sperm” ile  baba annenin karnına atar, anne de de tek bir tane hücre var, o 23 kromozomlu hücresi bulunur. Annenin o tek hücresini babadan gelen o kadar çok hücre içinde kendine denk geleni bulmak için 7-8 saat anne karnında savaşırlar. bulduktan sonra iki hücreden bir hücre olur ve anne karnında hayata devam eder 1 m.m -2 ,santine çıkar ve ilerlemeye başlar ve başlar vitamine ihtiyacı olsun, annenin vitaminlerini emmekiçin  gübegiyle annesine bağlanır ve annesinin vitaminlerini emmeye başlar. ihtyacı olan vitamin annede yok ise o cenin: Annesine toprak bile yedirtir. bu sebepten bir hamile kadın bir yiyeceği gördümü ondan ona tattırmadan bırakmazlar.

        Evet insanın şifresi 46 kromozom, maymunun ise 48 kromozomdur. insana yutturmak istiyorlar; insan maymundan olmuştur,safsata ile.

        Ben balkanlarda hizmetteyken bir ateiste sordum sizin köyde doğanlar kız mı erkek mi doğar? Bana nasıl olur onlar beraber sayıda doğarlar.Peki bu dengeyi kim elinde tutar? Bana cevaben onu su yapar peki bu insanlar aynı suyu içmiyor mu?  UNUTMA SENİN TABİAT DEDİĞİN ŞEY YAPAN YARADAN DEĞİL ALLAH TARAFINDAN HER ŞEY YARADILMIŞTIR. Onu bul yoksa yarınki pişmanlığın sana fayda vermez!!! 

Kardeşlerle paylaşan: Abdülkadir Haktanır

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: