Hakiki Bayramı Hak Eden Bu Kardeşleri Tebrik Ederiz

Pek Aziz ve Muhterem Kardeşlerim! Duhuli ile müşerref olduğumuz Ramazan Bayramınızı cânu günülden tebrik eder, bütün âlem’i İslam’a hakiki bayram olmasını ve külli hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan temenni ve niyaz ederiz.

Evet! Allahın ve Peygamberimizin a.s.m.emirlerine harfiyyen itaat etmeye âmâde olanlar  ümit vardırlar. Onların bayramları bayram ola!

Fitne fesat devrinde yaşadığını bilip, attığı her adımında, yaptığı her işinde, hal ve harekatlarına dikkatli olanlar sevinmeyi hak ederler. Onlarında bayramları bayram ola!

Anne baba olup, onlara Allah ihsan ettiği en büyük hediye olan evlatlarına Allahın dinini öğretmek için titizlik gösterenler  sevinmeye  hakları var. Onlarında. bayramları bayram ola!

Kendini bencillikten kurtarıp bütün yaratıklara şefkatla  yaklaşıp, bilhassa şerefli mahluk olan insanlara, onlardan kendisine en yakın ve kendilerine en borçlu olan anne babalarının maddi ve ma’nevi yardımlarına koşanlara,  ve onların dışında olan akraba ve yakınlarından eş dostlarına  manen de bir şeyler verebilmeye gayret eden kimseler sevinmeye hakkettiler. onlarında bayramları bayram ola.

Yüce Mevlâm, şehit torunları olan yaradan  vatandaşımı, önce  hiçlikten kurtarıp, dağda bir taş yapmamış, yılan yapmamış, İnek yapmamış, sinek yapmamış, Rusya’da bir gâvurun oğlu, İsrail de bir Yahudi’nin oğlu veya kızı yapmamış, Şehit kanıyla yoğrulan toprakta, Müslüman anne ve babadan doğup, bu kadar merhalelerden geçiren Allah’ına isyan etmemeye gayret gösterip,Ona boyun eğebilenler, sevinmeye hak ederler. Onlarında bayramları bayram ola.

Kader onun kötü insanlar arasında yaşamasını takdir edip, oda onların kötü ahlaklarından kapmadan yaşayabildi ise? Onlardan bazılarına insan nedir? Nereden geldi? Ne için geldi? Burada onun görevi nedir? En son nereye gidecektir? soruların cevapları öğrenilen yer olan Kur’an tefsirleri okunan yerlere götüre bildi ise, sevinmeye hakkıdır. Onlarında bayramları bayram ola.

İnsan yaşı ilerlediği halde, geçmiş hayatına bakıp, oraları araştırdıktan sonra, ne pahasına olursa olsun günahlardan çekinip, Allahın emirlerine uyma gayreti ile tükettiği hayatında müspet bir netice görebilirse, herkesi korkutan ölüm, onun yaptığı işler onun için zindandan kurtulmaya bir sebep olup,  Âlemlere rahmet olarak gönderildiği Peygamberimize (a.s.m.) a ve tüm sevdiklerine kavuşmağa vesiledir bilen bu kişi, geriye kalan günlerini, ötekiler gibi günahlardan uzak geçirme gayretinde olduğu  için, sevinmeye hak etmiş olarak kendini kabul etmeli. Bunun ve buna benzerlerin bayramları  bayram ola.

1400 küsur seneden beri Peygamberimizin a.s.m. emri ile bütün iyi insanlar, Yaşadığımız devrin şerrinden Allaha sığındıkları için bizde o devrin  şuuru  içerisinde yaşayıp, iç ve dış düşmanlarımız, hanımlarımızı soyup yarım çıplak halde ortaya serdikleri bir hal ki: Görünüşte çok cazip, fakat o cazibeli  haller erkekleri öldürmeye yarayan silahlarlar  olduğunu fark edip, sokakta yürürken ona göre tedbirini alan kardeşlerimin sevinme  hakkıdır sevinebilirler. Onlarında bayramları bayram ola.

Zerre kadar insafı olmayan iç ve dış düşmanlarımız, abla ve kız kardeşlerimizi reklam ve ticaret aracı yapma yolunda hiç çekinmeden, ellerinden geleni yaparak, onları acımadan soyup soğana çevirmeye çalıştıkları bir devirde, onları ana düşman bilip,  oyunlarına gelmemeye gayret eden kız kardeşlerime bin barekâllah diyerek herkesten ziyada onlar bayram yapmaya hakketmişlerdir. Hatta bazı kız kardeşlerim, düşmanların oyunlarına geldiklerini fark ederek en yakın zamanda kurtulmaya gayret ettiklerinden ötürü, onları da  tebrik ediyoruz. onlara da, bayramınız bayram ola, diyoruz.

Bayramların en büyüğünü hak edenler, kâmil imanla ruhlarını teslim edebilme ümidi ile yakini imanı elde etme gayreti ile yaşayanlardır.  Yani bir Müslüman bu fitneli devirde yaşadığı halde, Allah’a karşı ibadetlerini yaparak, buradan sağlam iman ve az günahla kurtulabilme gayreti ile yaşarsa, en büyük kârı o elde etmiştir.  Bu mübarek zatlar âhirette iki büyük kârı kazanma ümidi ile yaşadıkları için candan tebrikler hak ederler.

Kârlardan biri: O nazik vücudunu cehennem gibi o müthiş ateşten kurtarmak gibi büyük bir kârı elde etmiştir.

Diğeri ise, gençliği bitmeyen, derdi sıkıntısı olmayan, sıcağı soğuğu olmayan , rahatsız edecek en ufak bir şey bulunmayan cennet gibi  bir mutluluğu kazanmasıdır. Evet cennette hareket, ruh hiffetinde ve kuvvetinde ve hayal suratında olup, hiçbir zaman sonu olmayan güzelim cennet gibi bir mutluluğu kazanmasıdır.

İşte bayramların en büyüğünü bu ümitleri kavi olanlar kazanmış olacaklar. Oh bee! Ne mutlu size! Hapisten, azaptan kurtulmakla kalmayıp, kârların en büyüğünü elde edeceksiniz İnşaallah. Allah cümlemizi değeri tarif edilmeyecek kadar bu büyük  bayramdan   mahrum etmesin.  ONLARIN BAYRAMLARI BAYRAM OLA VE OLACAKTIR İNŞAALLAH.

Sizden dua bekleyen, size dua eden kardeşiniz

Abdülkadir Haktanır

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin