Hastalar Risalesi Eczacılık Kongresinde!

Suffa Vakfı uluslararası İlaç kongresine katılıp, Hastalar risalesi dağıtmak ve hizmetleri anlatmak için stand açtı. Dr.Burhan Sabaz kongre sonrası şu açıklamaları yaptı.Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin telif ettiği Risale-i Nur Külliyatından Lem’a’lar eserinin Yirmi beşinci Lem’a’sı olan “Hastalar Risalesi” bu kongreye ilaç oldu.

Suffa Vakfı olarak 28-29-30 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul, Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “İLAÇ VE ECZACILIKTA KÜRESEL BİLGİ PAYLAŞIMI” konu başlıklı “Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi ve Öğrenci Çalıştayına İVEK in davetlisi olarak katıldık. 
 
28-29-30 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongre ve Fuarı’nda Suffa Vakfı olarak Hastalar Risalesini tanıtmak ve hediye etmek için stant açtık. Kongreye katılan eczacıların, eczacılık öğrencileri ve vatandaşların Hastalar Risalesi’ne çok fazla ilgi gösterdiklerine şahit olduk.
 
Kongreye gelen gerek eczacılara, gerekse eczacılık fakültelerinde okuyan talebelere;“Hastalık iki kısımdır. Bir kısmı hakiki, bir kısmı vehmidir. Verilen bu Risalenin vehmi kısmını tedavi ettiğini ve doktora giden bir hastaya hekimin önce moral verip sonra tedavi ettiğini, bu moral ve manevi destek kısmını sağlayacak en güzel ve ehemmiyetli bir eser olduğunu izah ederek” Hastalar Risalesini ve broşürümüzü takdim ettik. Kongreye çok yoğun geçti ve Hastalar Risalesi’ne ilgi ve alaka beklediğimizin çok üzerinde oldu.

Suffa Vakfı olarak bu uluslar arası büyük kongreyi başarılı bir şekilde organize eden İVEK’e nazik davetlerinden dolayı teşekkür eder ayrıca standımıza desteklerinden dolayı sn. Enver YORULMAZ ve sn. Cafer ŞAHİN beylere şükranlarımızı sunarız
RisaleAjans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: