İzlanda Ziyareti ve Hizmet Mektubu Ekim 2015

21-26 Ekim 2015 tarihleri arasında İzlandaya Risale-i Nur hizmeti amaçlı bir ziyarette bulunduk. Gitmeden önce oralarda ne yapacağız, tanıdığımız kimse de yok nerelerde kalacağız diye düşünürken, tevekkeltü Alallah diyerek yola çıktık. İzlanda da otelemize yerleşip dışarıya çıktığımızda ilk sorduğumuz kişi tarafından İzlanda İslam Kültür Merkezi bize gösterildi.

Her şeyden habersiz olarak gittiğimiz bu ülkede, otelimizin hemen mescidin yanında olması ve ilk sorduğumuz kişi tarafından bize gösterilmesi Allah’ın inayetinin ve korumasının her an yanımızda olduğunu bize hissettirdi.

Artık bu beş gün hemen hemen tüm vaktimizi bu mescidde geçirdik. Mescidin imamının ve cemaatin yakın ilgisi ile karşılaştık. Bize şunu sordular siz buralara kadar ne maksatlı geldiniz? Bizde bu soruya biz sadece Allah rızası için, İzlandadaki Müslüman kardeşlerimizi ziyaret etmek için geldik cevabını ilettik. Bu cevabımıza çok sevindiler demek siz dava için gelmişsiniz dediler ve bize muhabbetle ev sahipliği yaptılar.

Muharrem oruçlarını beraber tutup iftar yaptık. Yanımızda getirdiğimiz Risale-i Nur kitaplarını okuduk ve hediye ettik Bu 5 gün boyunca çok güzel günler geçirdik Bu güzel ülke için duamız, yakında küçük bir Medrese-i Nuriye açılması yönündedir.

Allah İzlandadaki ve tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin kalblerini uhuvvetle ve ihlasla doldurması duasıyla…

Volkan / Bursa

Kaynak: NurNet.Org