Kâinatımızın Yaratılış Hikâyesi’ne Davetlisiniz!

“Keşif Yolculukları” adı altında, izahlı ve görsel sunumlarla desteklenen Risale-i Nur Eğitim Programı iki haftada bir Ankara Kızılay’da yapılmaya devam ediyor. İki haftada bir Türkiye Yazarlar Birliği’nde devam eden programın içeriğini hazırlayan ve sunan yazar Ediz Sözüer, 3 Ekim 2015 16.45 Cumartesi günü sunulacak programı şöyle takdim ediyor:

“Görsel bir şölen ve muhteşem bir yolculuk sizi bekliyor! “Kâinatımızın Yaratılış Hikâyesi” başlığıyla takdim ettiğimiz programımızda insan ve kâinatın yaratılışının gizli kalmış sırrını, Risale-i Nur’dan On Birinci Söz’deki harika bir misalin yardımıyla keşfediyoruz, sizi bambaşka bir zihinsel yolculuğa davet ediyoruz ve birlikte çıkacağımız bu hayalî yolculukta daha önce hiç gitmediğiniz yerlere gideceğinizin sözünü veriyoruz. İşte sorduğumuz sorulardan bazıları:

Neden buradayız, kim göndermiştir bizi ve buradan nereye gideceğiz? Biz kimiz ve bizden istenen nedir? Akıl neden tek başına yolunu bulamaz? Kâinatın gerçek şekli ve insanın yaratılış maksadı nedir? Kâinatın hakikatini keşfedebilmek için, kâinata hangi açıdan bakmalıyız? Dünyaya yeni gelmiş bir ziyaretçi gözüyle bakarsak neler görürüz? Neden tesadüfen oluşmuş varlıkların mevcudiyetine muhtacız? Kâinat ve dünya içindeki tabiat neden güzel?

1 dk.lık tanıtım videomuzu tam ekran ve HD izleyin

Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak, ilahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak, bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak, hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak, imanî ilimlerin tahsilinde ciddî bir altyapı kazanmak, Risale-i Nur’u farklı mana açılımlarıyla anlamak ve taze bir heyecanla, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak için ve olağanüstü bir keşif yolculuğu için bizimle gelin ve derslerimize katılın.”

Sözüer, bu görsel destekli derslere imkânı olan herkesin şahsen katılması büyük önem arz ettiğini ifade ederken bunun nedenini şöyle izah ediyor: “Yazılı olarak kaleme alınmış hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izlemeniz (eğitim programımızı üstüne bina ettiğimiz kitap çalışmamızda olmayan ilave izahlarla) daha iyi anlama ve hissetme imkânı sunuyor. Böylece sadece akılla anlaşılmayan ve aslında “hissedilen hakikatler” olan iman ilmini anlamakta ve “farklı mana açılımları”na kapı açmakta, en verimli bir metodu takip etmiş oluyorsunuz. Bu derslere ve bu hakikatlere herkesten evvel kendim muhtaç ve talipli olduğum için, birçok kardeşimle beraber bu manaya en başta bizzat şahidim. Bu çalışmalar ortaya çıktıktan sonra, daha önceden onlarca defa okuduğum yerleri hiç bu kadar iyi anlamamış olduğumu görerek hayret içinde kaldığımı itiraf ediyorum.”

Eğitim Programı Tarih ve Adresi: 
3 Ekim 2015 / 16.45 Cumartesi (Ayda bir kez sürekli program)

Türkiye Yazarlar Birliği Sümer 1 Sok. No: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
İletişim: edizsozuer@gmail.com / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)

Eğitim programı takdiminin ve önceki ders videolarının yayınlandığı Youtube video kanalı: www.youtube.com/c/EdizSözüer

Ders programının üstüne bina edildiği “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri” isimli kitap çalışmasınının indirilebileceği adres:
https://yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (“Kitaplar-Risale-i Nur İzah Metinleri” klasöründen indirebilirsiniz.)

Ders sunumlarında kullanılan metinlere, videolara ve Powerpoint dosyalarına ise aynı adresteki “Risale-i Nur Eğitim Programı” klasöründen ulaşılabilir.

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin