Keşif Yolculukları Android Programı Yayında!

Farklı mana açılımlarıyla,izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

www.kesifyolculuklari.com internet sitemizin tüm içeriğine bu uygulama üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Eğitim programı ders videoları.. Metin kitaplar.. Görsel/interaktif kitaplar ve yazılar..Akademik eğitim faaliyetleri sunumları ve dahası..

Google Play Store indirme adresi: 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wkesifyolculuklar_4855028 

Ayrıca goo.gl/hNIUou adresindeki “Android Program-Keşif Yolculukları Sitesi” klasörünün içindeki “apk” uzantılı dosyayı indirerek ve cihazınıza yükleyerek de programı kullanabilirsiniz. Direk indirme adresi: https://drive.google.com/open?id=0B2o_h9ejLDqQYkk4eW9ZS2tya1U

MACERAYA DAVETLİSİNİZ!

İnsanın, hayatın, kâinatın ve dinin yüksek hakikatini keşfetmek..

Aklen, ruhen ve kalben gelişim yolunda ilerlemek..

Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..

Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..

Muhteşem Bir Zihinsel Yolculuk.. Görsel Bir Şölen..

Hayret Verici Gerçekler.. Çarpıcı Görseller ve Videolar..

Hepsi ve Daha Fazlası Sizi Bekliyor!

OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!

“Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!” sloganıyla takdim ettiğimiz Risale-i Nur eserlerindeki mevcut hakikatleri daha iyi anlamak, geliştirmek, çözümlemek ve detaylandırmak maksadıyla başlı başına bir “ilim üretim faaliyeti” olarak ortaya koyulan, eser metinlerine farklı açılımlar kazandırma kabiliyetinde olan ve kapsamlı bir içeriğe sahip olan “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” isimli kitap çalışmamızdaki izah metinlerinden yararlanılarak sistematik bir şekilde sunulan izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur eğitim programının derslerine katılın.

İKİ ANA BÖLÜMDEN OLUŞAN EĞİTİM PROGRAMIMIZIN İLK BÖLÜMÜ: “İMAN HAZİNESİNİN KIYMETİNİ KEŞFETMEK”.

Bu bölümde, dinin insanlara teklif ettiği iman ve ibadetin insan için ne anlam ifade ettiği ve önemi, kâinatın gizli kalmış sırrını dinin nasıl çözdüğü, imanın güzellikleri ve insanın gerçek kıymetinin iman ile ortaya çıkması, kâinatın sırrını anlamada Kur’an ve felsefe ilimlerinin ne düzeyde oldukları anlatılmaktadır. Son olarak ise dinin, peygamberler eliyle getirdiği büyük müjdesinin ve ölüme getirdiği muhteşem çarenin ne kadar büyük bir müjde olduğuna yakından bakmaya çalışıyoruz ve şu sorunun cevabını arıyoruz: “Acaba bize ebedî bir hayatı kazandıracak olan hakikî bir iman, nasıl bir özelliğe sahiptir?” Bu ilk bölümü, bir hazinenin ne kadar büyük ve kıymetli olduğunun anlaşılması olarak anlayabiliriz.

EĞİTİM PROGRAMIMIZIN İKİNCİ ANA BÖLÜMÜ İSE: “İMAN HAZİNESİNİN VARLIĞINI DELİLLERLE İSPATLAMAK”.

Bu bölümde ise altı iman esası delilleriyle ispat edilmiştir. Yani, ilk bölümde kıymeti anlaşılan, elde edilmek istenilen hazinenin varlığı ikinci bölümde ispatlanmakta, yeri keşfedilmekte ve en nihayetinde hazineye ulaşılmakta ve bu büyük ve ihtişamlı hazine elde edilmektedir. En önce imanın ne büyük bir nimet ve ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu anlamak, hazineye ve hazinenin delillerine vereceğiniz önemi belirleyecektir.

Eğitim programını tamamladığınızda, Risale-i Nur Külliyatı’nın önemli bir bölümünü zihninize ve kalbinize almış olacaksınız ve bu eserlerin ders verdiği yüksek iman ilmini tahsil etmede ciddî bir mesafeyi geride bırakmış olacaksınız.

Bu program, içerdiği yüksek hakikatler ve büyük ilmî keşiflerle sizi şaşırtacak ve bazılarınıza “Şimdiye kadar nasıl olur da duymamışım! (ya da gerçek anlamda keşfedememişim)” dedirtecek kadar inanılmaz ve hayranlık uyandıran bir eserle tanıştırmak için oluşturuldu.

Bu kitapların temel inceleme konusu şudur:

Kâinatın bilinmez ve gizli kalmış esrarı olan ve insanlığın sürekli merak ettiği varoluşun üç temel sorusuna doğru cevaplar vermek.Bu konularda verilen doğru cevapların keşfedilmesi ise, yalnız başına hakikate ulaşmakta yetersiz kalan insan aklının tek başına kullanılması ile değil, ilahî vahyin ve aklın ortak rehberliği ile gerçekleşmiştir. Bununla birlikte sorulan sorulara bulunan cevaplar, tamamen aklî çıkarımlar ve mantıkî delillerle keşfedilmiştir. O üç soru şudur:

“Bu Kâinat ve İçindekiler Nereden Geldi, Nereye Gidecekler ve Burada Ne İçin Bulunuyorlar ve Biz Burada Ne Yapıyoruz?”

İşte, İçinde Bilime ve Öğrenmeye dair, Karşı Koyulmaz Bir Merak ve Tutku ile Dolu İnsanlar İçin Manevî Bir İlim Hazinesi Olan Bu Eserlerin Adı: RİSALE-İ NUR’dur.

Ediz Sözüer

Sende yorum yazabilirsin