Kudüs Bizimdir ” LA GALİBE İLLALLAH “

Kudüs Bizimdir ” LA GALİBE İLLALLAH “
 
Bir gün avuç içindeki çizgiler yüzünden dünya haritası yeniden çizilecek. Dünya vazgeçenleri değil, azmedenleri, kaderine aşık gayretkârları hatırlar.
Kollarımızı sıvadık , yumruklarımız Kudüs’ün toprak sarısı , gözlerimiz şehadete gebe kan kırmızısı.
 Bir dünya düşünün, bir dünya ölüm, bir dünya zulüm  ve hepsinin karşısında zalime karşı,  küçük bedenlerin büyük imanını konuşturduğu,  binlerce kıyam. Ey Kudüs sen Selahaddin’e diyar oldun, bir gün yine bir Selahaddin çıkacak, zulümden de zalimden de hesap soracak, hasret kaldığımız Kudüs ile bizleri kavuşturacak.
 
Öyle bir dünya düşünün ki sadece Kudüs, tek bir Kudüs özgür olmadıkça, cihanda’ki tüm şehirlerin tutsak olduğu.
Bu,  bizim davamız, küffar orduları da birleşse, bendini de aşsa , kabından da taşsa … Kudüs bizim, ilk kıblemiz ve andolsun ki “LA GALİBE İLLALLAH” diyerek, sonuna kadar  bitmeyecek cihadımızdır.
 
Bugün Kudüs düşerse yarın Mekke düşer, Medine düşer, Darü’l-hilafe, Darü’l-islam düşer, biz düşeriz, hayallerimiz, umutlarımız düşer. Gün, ben Kudüs’üm , ben  Aksa’yım diyerek  ben ümmetimin namusuyum, izzetiyim, şerefiyim  diyerek sahip çıkma, dirilme günüdür. Galip gelmek üzere  birleşen küffarı cehenneme sürmek için Selahaddin olma günüdür.
 
Bir destan da Kudüs’e yazalım, yakılıp yıkılan Mescid-i Aksa selaya hasret. Şaşırıyoruz istemsizce kıymetini bilmediğimiz  vatanımız da ezana yüz çevrilirken Kudüs ezana hasret, şaşırıyoruz üç kişi yolculuğa çıkarsa aralarından birini ”emir” seçsinler diyen Peygramberin ümmeti Emir’e hasret, şaşıyoruz Hz. Ömer’in ”Eğer Hakk’tan ayrılırsam beni  kılıçlarınızla düzeltin. ” dediği semayı inleten temsili bir iman varken, ümmet coğrafyası değil kılıcını, sesini yükseltecek kardeşine hasret …
 
Ne kınamakla, ne de  konuşmakla olmaz. Yarın bir gün bizden çok uzaklarda olduğunu zannettiğimiz mesafelerin, korkumuzu örtbas ettiği günler geçince, pişman olmamak için bugünden  felâh’a hazırlan. Sadece sekiz milyonluk İsrail için bir buçuk  milyar Müslüman ebabilleri bekliyorsa, ebabiller geldiğinde küffar’ı değil’de bizleri taşlar diye korkmuyor muyuz ?
 
Ey Kudüs!  Peygamber kokulu, yerin göklere en yakın avlusu, bekle bizi.  Seni yalnız görenlere, tuzak kurup yok etmek için bir olan zilletlere ders verecek, tuzak kuranların en hayırlısı Allah’dır. Herkesin bir planı olduğu gibi, onunda da bir planı var,  galib olacak olan muhakkak ki  Onun planıdır.
O  “Ol der” ve olur …
Mahmut Kayhan
Kaynak: CocukveAile.Net
www.NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: