Menderes’e mektup yazmıştı

27 Mayıs darbesini sezmiş ve Menderes’e mektup yazmıştı

Said Özdemir, 1927 Siirt-Tillo doğumlu. İhlâs-Nur Neşriyat‘ın başında hizmetlerini aksatmadan koşturmaya devam ediyor. Dost TV üzerinden de binlerce kişiye ulaşarak Allah’ı ve hakikatleri anlatmaya devam ediyor. Bediüzzaman ile 1953’te tanışan Said abi, son görüşmesini 1960’ın şubat ayında gerçekleştirmiş. Bediüzzaman‘ın 27 Mayıs darbesini sezdiğini ve 1956’da Menderes‘e bir mektup yazdığını kaydediyor. Üstad, söz konusu mektupta, “Ey Menderes senin başına bir felaket geliyor. Bu felaketi iki büyük sadaka ile def edebilirsin. Birisi Risale-i Nur imanları kurtardığı için büyük bir sadaka olarak kabul edilir, onları bolca neşret. İkincisi Ayasofya’yı yeniden ibadete aç. Bu iki şeyi yap, bunlar seni beladan kurtaracak.

Said Özdemir abi, Üstad’dan mühim bir vekâletname alan Nur talebesi. Söz konusu vekâletname ise şöyle: “Ben gayet hasta ve perişan olduğum için gayet müstekim ve sadık bir vekil istiyordum. Cenab-ı Hakk’a hadsiz şükür olsun ki bana tam bir hakiki kardeş, müstekim ve sadık Tillolu Said’i verdi. Ben de ona hakiki ve her cihetle bana ve Risale-i Nur’a hizmet için tevkil ediyorum. Benim vekilimdir. O, ne yapsa ben yapıyorum gibi kabul ediyorum. 8 Ekim 1953, İmza: Gayet hasta Said Nursi.

Kaynak: Zaman Gazetesi

Said Özdemir abi, Üstad’dan mühim bir vekâletname alan Nur talebesi. Söz konusu vekâletname ise şöyle: “Ben gayet hasta ve perişan olduğum için gayet müstekim ve sadık bir vekil istiyordum. Cenab-ı Hakk’a hadsiz şükür olsun ki bana tam bir hakiki kardeş, müstekim ve sadık Tillolu Said’i verdi. Ben de ona hakiki ve her cihetle bana ve Risale-i Nur’a hizmet için tevkil ediyorum. Benim vekilimdir. O, ne yapsa ben yapıyorum gibi kabul ediyorum. 8 Ekim 1953, İmza: Gayet hasta Said Nursi.”

Sende yorum yazabilirsin