Müslüman Kardeşlerime

Kur’an hizmetinde yanyana saf tutan mümin kardeşlerim. Ey aziz ve necip Arap kavminin nurani azaları!
Bin dörtyüz seneden beri İslam’ı parçalamak için hücum eden küffar orduları nihayet birinci dünya savaşında emellerine nail oldular.
Türk ve Arap iki müslüman kardeşin muhabbetini yalanlarla bitirdiler.
Kur’ana olan  bağlılığımıza, peygamberimiz(sav)e olan bağlılığımıza tahammül edemediler.
Dünyaya insanlığa kazandırdıklarımızı hazmedemediler.

Mimar Sinan’ı , Burini’yi, İbni Sina’yı, Farabi’yi, Battani’yi, Razi’yi, bin Kurra’yı, Nurettin Batruci’yi daha nice müslüman ilim adamlarını çekemediler.
Tıp alanında, mimarlık alanında, matematikte, astronomide, felsefe, eczacılık, jeoloji , meteroloji gibi birçok ilim alanında insanlığa hizmetlerine tahammül edemediler.

Allah’ın rızasını kazanan Peygamberimiz Sav’in iltifatına mazhar olan nice veli , mümin kulları anlamak istemediler.
Bütün bunları unutturmak için her türlü yolu denediler deniyorlar.
Müslümanların bir araya gelmesini engellemek için akla gelmeyen desiseler oyunlar yapıyorlar.
Bütün bunlar yetmezmiş gibi dünya üzerinde İslamı bitirmek, Müslümanları yok etmek için amansız bir savaş veriyorlar.
Allah’ın vaadi var nurunu tamamlayacak elbet Hiç şüphemiz yok en gür seda İslamın olacak İnayet i ilahiyeyle Risale-i Nur gibi Kur’an tefsiriyle müellifi Bediuzzaman’la Müslümanlığın büyük zaferini bilemediler göremediler. Hiç birileri şimdiye kadar Risale-i Nur un karşısına çıkamadılar, müellifini mağlup edemediler.

Biz Türk’ler, gerek Arap milletini gerek dünyada İslamı seçmiş bütün müslüman kardeşlerimizi Allah namına Peygamberimiz Sav hesabına sonsuz bir sevgi ve nihayetsiz hürmetle kalbimizle ruhumuzla seviyoruz, muhabbet besliyoruz , dua ediyoruz. Allah’ın dini için her şeyi yapmaya her türlü fedakarlığa hazırız.

Cenab-ı Hak’ka yalvarıyoruz

Üstadımız Bediuzzaman Hazretleri ‘nin verdiği mujdeyle Türk ve Arap iki kardeş olacak, ittihadı İslam gerçekleşecek , o müthiş düşmanların fesat tohumları kendi yüzlerine atılacak, mezalim altında inim inim inleyen tüm Müslümanlık yeniden ayağa kalkacak , insanlığın başına geçecek dünyaya barışı getirecek inşaallah.

Çetin KILIÇ /Lüleburgaz

Kaynak;Risalei nurdan Hüsrev abi

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: