Namazla Yeniden Doğdum!

Ünlü sanatçı ve yazar Yaşar Alptekin, namazsız geçen yıllarını yaşanmış saymadığını belirterek, “Cenab-ı Allah, bizlere bu dünyada sayılamayacak kadar nimet vermiştir. Bizler de Allah’ımıza namaz kılarak şükretmeliyiz.” dedi.

Kozan Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan etkinlikleri kapsamında, ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu, sanatçı ve yazar Yaşar Alptekin ‘Namazla Yeniden Doğdum‘ konulu bir konferans verdi.

Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda gerçekleşen ve Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın da katıldığı konferansta, namazsız geçen yıllarını yaşanmış saymadığını kaydeden Yazar Yaşar Alptekin, “Cenab-ı Allah, bizlere bu dünyada sayılamayacak kadar nimet vermiştir. Bizler de Allah’ımıza namaz kılarak şükretmeliyiz. Sevgili Kozanlı hemşehrilerim bizlerin namaz kılmaya çok ama çok ihtiyacı var. Çünkü ahirette bize sorulacak ilk soru namaz kılıyor muydun? Sorusu olacaktır. Bakınız, namaz iki kişiye farz değildir bunlardan birisi deliler, diğeri de ölülerdir.” dedi.

İnsanların, sözde değil özde Müslüman olması gerektiğini belirten Alptekin, “Kime sorsak Elhamdülillah Müslümanım diyorlar ama Müslümanlığın şartlarını yerine getiriyor muyuz? Acaba? Bugün gençlerimiz İslamiyeti tıpkı paket program gibi algılıyorlar ve hayatı boş veriyorlar. Oysa zararın neresinden dönülürse kardır. Bir an önce tövbe etmeli ve namazımıza başlamalıyız.” diye kaydetti.

Anne ve babaların hayatta iken kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyleyen tiyatro oyuncusu Alptekin, “Bizlerin Cennet’e gidebilmesi için onların dualarına ihtiyacımız var. Anne ve babamızın hayır duasını alalım. Evinde yaşlı anne ve babasına merhamet gösteren insana Cenab-ı Allah da merhamet gösterir. Şunu unutmayalım ki bir Müslüman’ın annesine verebileceği en güzel hediye namaza başlamaktır.” şeklinde konuştu.

Ünlü Tiyatro Oyuncusu Yaşar Alptekin, konuşmasının sonunda, “Sizlerin öyle güzel ve merhametli bir belediye başkanınız var ki anlatamam. Kendisinin yaşamış olduğu bir kaç örnek davranışa şahit oldum ki reklama girmesin diye söylemek istemiyorum. Gerçekten çok merhametli bir başkanınız var, kıymetini iyi bilin.” şeklinde konuştu.

Alptekin’in vermiş olduğu konferansın ardından program tiyatro gösterileri, çocukların ve büyüklerin katılmış olduğu çeşitli yarışmalar ile devam etti. Program sonunda tiyatro oyuncusu Yaşar Alptekin, vatandaşlara dağıtılan “Namazla Yeniden Doğdum” adlı kitabını imzaladı.

Programa; AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili ve yönetim kurulu üyeleri, Kozan Fırıncılar Odası Başkanı Muhammet Yorulmaz, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CİHAN