Net bir Nesil İçin Viyana’da Buluştular

NET Nesil eğitim ve araştırma Platformunun periyodik olarak düzenlemiş olduğu programlar zinciri Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleşti.

Avrupa’nın muhtelif bölgelerinden bir araya gelen araştırma ekibi üzerlerine almış olduğu konuları sundular. Öncelikle Ecdadımızın seneler önce kapılarına kadar geldiği ve binlerce Şehitlerin bulunduğu bölgeleri gezip bilgi aldılar. Ardından Viyana savaş müzesini ziyaret eden Platform üyeleri Ecdadımızdan geriye kalan savaş malzemeleri sancaklar ve Osmanlıca ait eserleri inceleme fırsatı buldular. Bu tarihi gezintinin ardından açıklamada bulunan Eğitimciler: “Osmanlı ecdadımızın kılıçlarla fetih edip İslamiyetçi Avrupa’ya yayma hedefini bizler Kuran’ın Elmas kılıcı olan Risale-i Nur hakikatleriyle ve Müsbet hareket Metodumuzla devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu.

İkinci gün bölgelerin hazırlamış oldukları çalışmalar sunuldu.Yapılan sunumlarda Risale-i Nur’un hizmet tarzı, Veraset i Nubuvvet, Risale i Nur’da şirketi maneviye, Bediuzzaman ve Risale-i Nur konulari Eğitimciler Manisa’dan Rahmi Akman ve İstanbul’dan Hasim Gayberi’nin de bulunduğu heyet tarafından detaylı olarak işlendi.

Pazar günü yapılan istişarenin ardından alınan önemli kararlarla birlikte bir sonraki Programda tekrar buluşma duası ile program sona erdi. NET Nesil Eğitim ve araştırmacılarından olan Yusuf Varol un yapmış olduğu açıklamada “Viyana Cemaatinin Misafir perverliğinden dolayı çok müteşekkiriz. Eğitim seviyesi yüksek ve gayretli ağabeylerimiz burada çok fazla. Burada bulunmaktan çok mutlu olduk. NET Nesil ekibi gün geçtikçe kendini çok daha iyi geliştiriyor ve Risale-i Nur eğitim ve neşriyatında Avrupa’da soy sahibi oluyor. Eğitim ve araştırmaya yönelik çalışmalarımız tüm ciddiyetiyle devam edecek” dedi.

NurNet.org