NET Nesil Platformundan İlk NET Adım!

Bu sene Almanya’da kurulan ve Risale-i Nur okuma araştırma ve yayma endeksli çalışmalar yapan NET NESIL Platformu ilk adımlarini atmaya başladı.

Almanya‘nın Mannheim Şehrindeki Teknoloji Müzesinde Kültürlerin buluşması adı altında düzenlenen bir programda Mannheim Cemaati ile birlikte NET NESIL Platformu da yerini aldı.

Değişik ülkelerin şehrimizdeki dernekleşmiş temsilcileri kendi kültür ve dinlerini tanıtmak amacı ile bu fırsatı değerlendirdi ve yoğun bir katılımla bu program gerçekleçti. Net Nesil platformu da bu firsatı iyi değerlendirip Risale-i Nur Almanca eserlerini bu programda sunuma koydu. Gelen Misafirlerin çoğu Gayri Müslim olması sebebi ile eserler, NET NESIL ekibinin de tanıtımı ile büyük ilgi gördü.

Haşir Risalesi, Hastalar Risalesi, Tabiat Risalesi, Meyve Risalesi, Ramazan ve Şükür Risaleleri tanıtıma sunuldu.

Özellikle Hastalar Risalesine ve Haşir Risalesine olan talep yoğundu. İslamiyet hakkındaki sorulan sorulara NET NESIL ekibi Risale-i Nur ekseninde cevapladıkça insanlar daha tatmin ve mutmain olarak ayrıldılar.

NET NESIL Platformu Almanya’da Risale-i Nur’ları okumaya, araştırmaya ve bu tür programlarda tanıtmaya inşallah devam edecektir.

www.NurNet.org

 

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: