Nur Mektebi Açılışı Büyük İlgi Gördü

nur-mektebi-acilisi-yogun-ilgi-gordu_93c7İstanbul Ümraniye’de bulunan Nur Mektebi İlim ve Kültür Derneği 25 Mayıs Cumartesi günü açılışını gerçekleştirdi. Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi Mehmet Fırıncı Ağabey, Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Araştırmacı Uğur Akkafa, Bugün Gazetesi yazarı, Hüseyin Yılmaz, Moral Fm Genel Müdür Haluk İmamoğlu, Yazar Cemil Tokpınar gibi ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen açılışa katılımın yoğun olması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca İzmir Sözler Köşkü ekibi ve Ankara Çınaraltı dersaneside açılışa katıldı. 600’e yakın davetlinin katıldığı açılışta genç, yaşlı bir çok insan Nur Mektebi’yle hasret giderdi.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılışta, birde dua yapıldı. Ardından kürsüye gelen Prof. Dr. Ahmet Akgündüz gençlerin yürüttüğü bu hizmeti yürekten alkışladığını belirterek, bu gibi hizmet veren mekanların bir çok insana örnek olması gerektiğini belirtti.
Ardından kürsüye gelen Mehmet Fırıncı Ağabey’de kısa bir konuşma yaparak gençlerin bu hizmetini yürekten takdir ettiğini belirtti.
Mehmet Fırıncı Ağabey’in ardından Yazar Hüseyin Yılmaz, Haluk İmamoğlu, Cemil Tokpınar’da yaptıkları konuşmada gençlerin yürüttüğü bu hizmeti yürekten alkışladıklarını belirttiler.
Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Uğur Akkafa, “Nur Mektebi”  hareketinin bir gençlik hizmeti olduğunu ifade ederek; Nur Mektebi’nin kısaca kuruluş hikayesini anlattı. Ardından bu mekana maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini sunarak şu ifadelere yer verdi “ Kısa süre önce eski yerimizden gözyaşlarıyla ayrıldığımızda, bir çok insandan destek mesajları aldık. Çok kısa bir süre sonra şu an bulunduğumuz mekanı almak için harekete geçtiğimizde Dünya’nın ve Türkiye’nin bir çok yerinden maddi ve manevi bir çok destek aldık. Allah ebeden razı olsun. Bu yer sadece gençlerin mekanı değil bütün Nur Talebelerin mekanıdır. Burası Üstadımızın evidir” dedi.
Sohbet programı da belli olmaya başladı. Cuma günü Uğur Akkafa’nın sohbet yapacağı Nur Mektebi’nde diğer günlerdeki programda internetten duyrulacak.
Nur Mektebi Adres: Kavaklıdere Caddesi, Mevlana İş Merkezi Kat 4-5 (Halk Bankası’nın Üstü) Ümraniye- Sondurak , İstanbul, Türkiye

Fotoğraflar İçin Tıklayınız

Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: