Nurlu Gençler Mannheim´da Buluştu

Almanya´nin en faal ve en genç cemaatine sahip olan Risale-i Nur Dershanelerinden Barla Medresesi Mannheim ve Köln Medrese-i Nuriye Cemaatleri Mannheim’de biraraya geldi.

Medrese-i Nuriye Köln’deki genç cemaatin Barla Medresesinde´ki kardeşlerini ziyaret etmek ve bölgedeki hizmetlerden bilgi almak amacı ile böyle bir ziyaret düzenlediler. Cuma günü başlayan ziyaret, yapılan akşam dersi ile devam etti. Cumartesi erken saatlerde organize edilen piknik programında cemaat kaynaşma ve tanışma fırsatı buldu. Program sonrası yapılan şehir turu ve camii ziyaretleri ile, akşamki umumi derste tekrar Barla Medresesinde buluşularak program devam etti.

Köln Cemaati eğitim sorumlusu Hüseyin Tuğrul´un yaptığı açıklamada “Bu ziyaret bizim icin çok önemliydi. Mannheim´daei kardeşlerimizle hem tanışmak hem hizmetlerini görmek bizi çok mutlu etti. Buradan aşk ve şevkle geri dönüyoruz ve Mannheim Cemaatini Köln’e bekliyoruz.” dedi

Mannheim cemaati´nin eğitim sorumlularından Furkan Göçer ise şu açıklamada bulundu “Köln’den gelen kardeşlerimizi misafir etmekten çok memnun olduk. Birlikte yapacağımız çok hizmetler olduğuna inanıyorum. Bu ziyaretler kardeşliğimizi pekiştirecektir.” dedi.

NET NESIL Platformu araştırma grubuna mensup olan bu iki şehrin cemaati, birlikte uzun vadeli çalışmalar yapmanın ve Nurlu hakikatleri Almanya ve Avrupa´da yaşamanın ve anlatmanın üzerinde durulmasının önemini açıkladılar.

Barla Medresesi Mannheim ve Köln Medrese-i Nuriye cemaatlerinin bu faaliyetlerini tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: