Risale-i Nur Dersine Davetlisiniz!

Program Herkese Açık ve Ücretsizdir.

Dersi Sunan: Ediz SÖZÜER

Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı

“Finalsiz Film” ve “Dirilen Yeryüzü”

(Haşir Risalesi – 10. Söz – 3. ve 9. Hakikat)

14 Mart 2020 Cumartesi 20.00-21.45 Manisa İlim Kültür Vakfı

Daha önce hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde ebedî hayatın gerçekliğini hissetmek için..

Âhiretin varlığını kesin olarak ispatlayan Risale-i Nur’un Onuncu Söz’ünü daha önce hiç anlamadığınız kadar bambaşka bir düzeyde anlamak, zevk etmek ve muazzam bir manevî hazla keyifle deneyimlemek için….

“Finalsiz Film” Tanıtım Videosu: https://youtu.be/ih0syj5OqXo
“Dirilen Yeryüzü” Tanıtım Videosu: https://youtu.be/_qn94wovqwA

Risale-i Nur Ders Programı Takdimi:

Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı’mının “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci ana bölümündeki altı adet “hakikatin”, Beşinci Hakikati, Risale-i Nur’un 10.Söz’ü olan Haşir Risalesi’nin izahı olan “Ebedî Hayatın Varlığının İspatı” isimli bölümdür. Bu bölüme ait olan, Haşir Risalesi’nin 3. Hakikati, “Finalsiz Film” ve 9. Hakikati, “Dirilen Yeryüzü” isimli görsel destekli ve izahlı ders, eser metniyle birlikte sunulacaktır.

Ebedî bir hayatın var olduğunu kesin olarak bilseydiniz ne yapardınız? Sonsuza kadar yaşayacağınızı bilmeniz hayata bakışınızı nasıl etkilerdi? Peki ya ebedî hayatınızdaki rahat ve mutluluğunuzun bu geçici dünya hayatındaki davranışlarınıza göre belirleneceği bilgisine -geceden sonra gündüzün, kıştan sonra baharın geleceğinden emin olduğunuz ve iki kere ikinin dört ettiğini bildiğiniz kesinlikte- sahip olabilseniz, acaba hayatınızda neler değişirdi? Kıymetine paha biçilmez böyle bir hakikatin bilgisine, sadece eğitim programımızı dikkatle takip ederek ulaşabileceğinizi size haber verseydik, heyecanlanmaz mıydınız?

Sizlere takdim ettiğimiz ve Risale-i Nur’un Onuncu Sözü olan Haşir Risalesi’nin izahlı bir dersi olan bu program, tüm bunları ve daha fazlasını vaad eden ömürlük bir eserin üzerine bina edilerek hazırlandı. Yani hayat boyu usanç vermeden tekrarla okunabilen ve okunmasına olan iştiyakın hiç azalmadığı canlı bir kitap kaynak alındı.

En büyük bir dâhî kabul edilen İbn-i Sina’nın “Akıl buna bir yol bulamaz” dediği ve anlamasında aczini itiraf ettiği ve bu meşhur âlimin dehâsıyla yetişemediği diriliş meselesinin hakikatlerini herkese ve çocuklara bile bildiren ve kâinatın iki büyük tılsımından ikincisinin kapısını açan ve anahtarını elimize teslim eden Haşir Risalesi’nden içeriye merakla girelim ve bakalım bizleri neler bekliyor görelim. Ne dersiniz?

Program Bilgileri                     

Dersi Sunan: Ediz SÖZÜER

Tarih/Saat: 14 Mart 2020 Cumartesi 20.00

Yer: Manisa İlim Kültür Vakfı

Adres: Yarhasanlar Mah. 2301 Sok. 7/A Şehzadeler/MANİSA

İletişim: 0 (236) 2313256 / 0 (506) 7737645

Risale-i Nur Ders Programı Herkese Açık ve Ücretsizdir.

(Hanımlar için 1. Kattaki 1 Nolu daire ayrılmıştır. Dersin kapalı devre sistemiyle eşzamanlı izlenme imkânı mevcuttur.

Ders Akışı

1.Bölüm: 20.00-20.45 

* Eğitim Programı Takdimi (10 dk.)

* Haşir Risalesine Giriş Bölümü: Kıymetine Paha Biçilmez Bir Hakikat, Ebedî Hayat (10 dk.)

* Haşir Risalesi 3. Hakikat: Finalsiz Film (25 dk.)

Sunum Arası: (15 dk. ara)

2.Bölüm: 21.00-21.45

* Haşir Risalesi 9. Hakikat: Dirilen Yeryüzü (45 dk.)

Sende yorum yazabilirsin