Risale-i Nur Enstitüsü’nden “Sosyal Bilimler Semineri”

Risale-i Nur Enstitüsü tarafından ücretsiz olarak bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Sosyal Bilimler Semineri için başvurular başladı. Başvuru yapabilmek için üniversitelerin 3. ve  4. sınıf öğrencisi veya 4 yıllık lisans mezunu olma şartı aranmaktadır.

Risale-i Nur Enstitüsü tarafından düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Sosyal Bilimler Semineri için başvurular başladı. 21 Ekim’e kadar başvuruların alınacağı seminerin başlangıç tarihi ise 29 Ekim 2011. Eğitim günleri ise çalışanları da düşünerek Cumartesi ve Pazar olarak belirlenmiş. Risale-i Nur Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre seminere kabul edilecek olan kişiler, bir eğitim-öğretim yılı içerisindeki iki yarıyıl teorik eğitimi başarıyla tamamlamaları akabinde yapacakları tez çalışması sonrasında mezun olup sertifika kazanmaya hak kazanabilecekler.

Konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapan Risale-i Nur Enstitüsü Genel Sekreteri Şener Boztaş, bu seminer faaliyeti ile akademiye geçiş süreçlerini hızlandırmayı amaçladıklarını ifade ederek; “Bu yıl, hiçbir ücret talep etmeden, dördüncüsünü düzenleyecek olduğumuz Sosyal Bilimler Semineri’ne katılmaya hak kazanan öğrenciler, ülkemizin önde gelen akademisyenlerinden ders alma fırsatı bulacaklar. İki yarıyıl süresince teoriden oluşacak derslerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, son sene tez çalışması yaparak bu eğitimi sonlandıracaklar. Bu eğitimi açmamızın en büyük sebebi, zaten ülkemizde üniversite okuyan, araştırmayı seven insanları akademiye yönlendirmektir. Bu amaçla sosyal bilimler alanında çalışmayı amaçlayan ve Risale-i Nur Külliyatı’nı referans alan tüm arkadaşları bu seminere katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Başvuru sırasında özgeçmiş, öğrenci belgesi/diploma ve başvuru formu isteniyor. Daha sonra mülakata alınacak olan aday, mülakatta da başarılı olduğu takdirde kaydını yaptırıp 29 Ekim 2011’de derslere başlayabilecek. %80 devam zorunluluğunun bulunduğu seminer hakkında daha fazla bilgi için “www.rne.com.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Seminerin ilk yılında verilecek olan dersler:

1.yarıyıl                                              2.yarıyıl
-İslam Düşünce Tarihi                   – Siyaset bilimi
-Sosyoloji                                            – Tefsir
-Kelam                                                  – Dinler tarihi
-Yakınçağ Tarihi                               – İktisat
-Osmanlıca                                          – Araştırma ve yazma teknikleri

– Broşür –

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: