Said Özdemir Ağabey Sevenlerinden Dua Bekliyor

Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin talebesi Said Özdemir Ağabey 2012 yılında geçirdiği zatürre sebebiyle nefes darlığı,  yüksek tansiyon, kalp çarpıntısı gibi rahatsızlıklardan dolayı hastahaneye yattı.Hastahanede müşahede altında olan Said Özdemir ağabey, balgam sebebiyle zor nefes aldığını ve zor konuşabildiğini ifade etti.

Mehmet Fırıncı ağabey, Barla Platformu Başkanı Said Yüce ,Mustafa Sungur ağabeyin oğlu Muhammed Sungur, Sabri Okur ve Ali ihsan Erdemir hastaneye gelerek Said Özdemir ağabeyi ziyaret etti ve bilgi aldılar.

Bizde Risale Ajans ailesi olarak Said Özdemir Ağabeyimize şifa temenni eder ve kendisini sıhhat ve afiyetle daha çok zaman başımızda nazır olarak görmek istediğimizi belirtmek isteriz.

said-ozdemir-agabey-sevenlerinden-dua-bekliyor2

SAİD ÖZDEMİR KİMDİR ?

Üstad’ımız tarafından “Risale-i Nur Naşiri” olarak vazifelendirilen “M.Said Özdemir” ağabey; Risalelerde geçen adıyla “Tillo’lu Said” 1930 Tillo doğumludur. 1938’den itibaren Ankara’da yaşayan Said ağabey, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda “Ankara gezici vaiz”liği ve muhtelif vazifeler yapmış ve emekli olmuştur.

Üstad Hazretlerini İlk def’a 1950 de Isparta’da şimdi müze olan evde ziyaret ediyor. 1952 de Atıf Ural, Mustafa Türkmenoğlu, Mehmet Birinci gibi ağabeyler ile beraber, Üstad’ın emriyle Sözler’in yeni harflerle tab’ını yapıyor. Daha sonra da Üstad’ımızın verdiği selahiyetle tab’ işine devam ediyor.

Üstad ile defalarca görüşen Said ağabeye Üstadımız hemen her seferinde neşriyatın ehemmiyetini telkin ediyor. Said Özdemir ağabey birçok defa da “Medrese-i Yusufiyede” yatıyor. Bu mübarek ağabeyimiz “Risale-i Nur Naşiri” olarak “İhlas Nur Neşriyat”ı ve aynı adlı “İnternet Sitesi” vasıtasıyla bütün dünyaya hitap eden neşriyatına devam etmektedir. Şimdi Ankara Demetevler’de ikamet ediyor.
Üstad Bediüzzaman, en son görüşmesinde kendisine şöyle demişti:
“Kardeşim, hizmeti düşünmeyin, hizmeti en muhalife dahi Cenab-ı Hak yaptırır. Sizin düşüneceğiniz; uhuvvet, muhabbet, ittihat ve tesanüttür.”
Risale Ajans