Sakarya’da Bediüzzaman Haftası Etkinlikleri

sakarya-bediuzzaman-afis Sakarya Kültür ve Eğitim Vakfı (SAKEV) olarak, Büyük İslam alimi Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatını ve Risale-i Nur’u mercek altına alan bir dizi etkinlik düzenliyoruz.

Bu etkinlikler kapsamında ;

KONFERANS : 20 Mart Çarşamba günü saat 18.30’da Sakarya Üniversitesi Kongre Ve Kültür Merkezinde Doç. Dr. Niyazi Beki ‘’Bediüzzaman’ın Penceresinden Gençlik Manzaraları’’ konulu bir konferans verecek.

MEVLİD : 23 Mart Cumartesi günü öğlen namazına müteakip Sakarya merkez Orhan Camisinde Bediüzzaman Mevlidi okunacak. 11:30’da İlçe Müftümüz Said Emin ARVAS vaaz verecek.. Mevlidden sonraki Hatim Duasını ise İl Müftümüz İlyas SERENLİ yapacaktır..

PANEL : 24 Mart günü saat 11.00 ile 13.00 arası Sakarya Afa Kültür Merkezi Konferans Salonunda Prof.Dr. Faris Kaya’nın yöneteceği ‘’Bediüzzaman’ın Barla Yılları” konulu panele Mehmet Fırıncı ve Abdulkadir Badıllı ağabey katılacaklar.

SERGİ : 24 Mart pazar günü Sakarya Afa Kültür Merkezinde 1876-1960 yılları arasını kapsayan Ve Bediüzzaman Hazretlerinin hayatı ile Risale-i Nur’un telif ve neşrine ait önemli belge ve hatıraları gün ışığına çıkaran ‘’Tarih Ve Kültürümüzde Bir Devrin Şahitleri’’ başlığı altında Bediüzzaman Sergisi açılacak. Mehmet Fırıncı ve Abdulkadir Badıllı ağabeylerin iştirak edeceği serginin açılışı saat 13.00’de yapılacak.

TÜM SAKARYA HALKI DAVETLİDİR..

SAKARYA KÜLTÜR ve EĞİTİM VAKFI

Cumhuriyet Mahallesi Kiraz Sokak No:16/1 Adapazarı / SAKARYA

TEL&FAX: 0 264 279 74 74 GSM : 0 553 353 03 03

www.sakev.org.tr e-mail : bilgi@sakev.org.tr