Singapur İslami Dini Konseyine Ziyaret Yapıldı

SİNGAPUR’DA RİSALE-İ NUR HİZMETLERİ GELİŞİYOR

23 Aralık 2011 Cuma günü, Malezya-Türkiye Kültür Derneği, MUIS (Singapur İslami Dini Konseyi)’ e bir ziyarette bulundu. MUIS personeli olan Kamaruzaman Efendi ve Rıdvan Bin Mohd Basor, Malezya-Türkiye Kültür Derneği üyelerini son derece sıcak karşıladılar. Hatta, Kamaruzaman Efendi bu ilk toplantıyı, hidayete giden yolda ilk adım olarak adlandırdı!

Malezya-Türkiye Kültür Derneği’nden Prof.Dr. Adem Kılıçman ve diğer üyeler, Risale-i Nur Külliyatından iman, namaz, ahiret, kader, Hz. Muhammed(sav)’in risaleti, Kuran-ı Kerim’e dair bahislerle alakalı küçük bir sunum yaptılar. Kainatta en yüksek hakikatın iman olduğunu ve imanın da bu zamanın harika bir tefsiri olan Risale-i Nur Külliyatı ile güçlendirilmesi gerektiğine vurgular yapıldı.

Kamaruzaman Efendi, sunumdan ve sunumda da anlatıldığı üzere Risale-i Nurun cevaplandırdığı soruların çeşitliliğinden son derece etkilendiklerini belirttiler.

Singapur İslami Dini Konseyi’ne, Singapur hizmetlerini destekleme manasında İngilizce Risale-i Nur Külliyatı hediye edildi.

Malezya-Türkiye Kültür Derneği’nce Cumartesi günü Singapur İslam Merkezi ziyaret edildi. Bay Ömer Ma içten bir şekilde bu ziyareti organize etti. Bay Ömer Ma, Tayland ve Tayvan’da yaşayan arkadaşlarınca, Risalelerin Tayland ve Tayvan dillerine çevrilmesi gerektiğini belirtti( Tabii bunun gerçekleşmesi bizlerin say ve dualarına bağlı).

İnşallah kısa bir zamanda İngilizce Risale-i Nur Külliyatı Singapur İslam Merkezi’ne gönderilecek.

Allah bu gibi vakıf ve derneklerin faaliyetlerini artırsın. Amin.

www.MalaysiaNur.com

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: