Tarikatların kapatılması hususu

Allah(cc) Kuranı Keriminde Peygamberimiz(sav)’e ve Ümmetine”Kâinatta adem âlemleri hesabına çalışan şerirlerden ve insî ve cinnî şeytanlardan kendinizi muhafaza ediniz”.Buyurmaktadır.

Ümmeti Muhammed’i her asırda olduğu gibi bu asırda da rahat bırakmıyorlar, savaşların, açlığın, terörün, çevre kirliliğinin, adaletsizliğin, daha sair ne kadar olumsuzluk varsa bunların müsebbibi sanki İslam dini imiş gibi bunu ortadan kaldırmak, buna hizmet eden tüm kolları kesmek istiyorlar. 

Biraz doğru tarih okuyabilseler Asrı Saadeti, Osmanlı’yı inceleseler, otuz yılda zekât verecek insan bulamayacak şekle gelen bir ekonomi, dünyaya şamil bir adalet, ilim vs. gibi birçok güzel şeyleri görecekler. Fatih Sultan Mehmet‘in yanında Akşemsettin Hazretlerini görüp de tarikatı anlayamamak ne hüzün verici.

Allah(cc)” insi ve cini şeytanlardan kendinizi muhafaza edin” diye buyurduktan sonrada bu durumdan korunmak için yine “Allah’a sığının “diye emretmiştir.

Üstad Bediüzman Hazretleri Felak süresinde “şerri”kelimesinin dört defa geçmesini “Bu asrın emsalsiz dört dehşetli ve fırtınalı maddî ve mânevî şerlerine ve inkılâplarına ve mübarezelerine aynı tarihle parmak basmak ve mânen “Bunlardan çekininiz” emretmek, elbette Kur’ân’ın i’câzına yakışır bir irşad-ı gaybîdir.”Diyerek asrımızda olacak dehşetli fırtınalara dikkat çekmiştir.

Bu ecnebi gaddarlar Balkan savaşları, İtalyan harbi, Birinci dünya savaşını çıkararak bütün şerlerini, zehirlerini siyaset ve basın yoluyla herkesin kafasına üflemişlerdir. Bu planlarıyla, sahneye koydukları bu oyunlarla bin senelik İslam medeniyetini mahv edeceklerini zannediyorlar. Bunlar, Allah’ın yaktığı güneşi üflemekle söndüreceklerine inanacak kadar ahmak. Bunlar en gür sedanın İslamiyet olduğunu duymayacak kadar sağır. Bunlar her an gözünün önünde cerayan eden ölüm ve dirilişleri görmeyecek kadar kör olmuşlar.

Bu şer tohumlarını atanların İslam dinine, Kuranı Kerime savaş açanların ıslah olmazlarsa şiddetli tokat yiyeceklerinden, hem bu dünyada hem ahirette perişan olacaklarından hiç şüphemiz yok. Bizler Kur’ân’ın hizmetine çalışarak bu imha plânından ve elîm ve dehşetli belâdan, halkın şerrinden kendinimizi koruyabileceğimizi çok iyi biliyor ve inanıyoruz ve böyle yaşıyoruz. Bunun böyle olduğunu Allah(cc) bir ikramı ilahi olarak defatlerle göstermiştir.

Başaramayacaksınız.

Çetin KILIÇ

Risale-i Nur Külliyatının Meyve Risalesi On Birinci bölümden istifade edilerek yazılmıştır.
Allah tesirini Halk etsin

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: