Türkçe/İngilizce 3. Söz Hazır

Bu çalışmalara bizi sevk eden amaçlardan başında, yabancı dildeki hizmetlerimizi geliştirmek, Risalelere İngilizcede ecnebi kalmamaktır. Başlangıç seviyesinde iken, Türkçe ve İngilizce iki ayrı kitabı karıştırmak yerine, vaktimizi biraz tasarruf edelim niyetiyle Allah’ın bir ihsanı olarak bu işlere başladık. İmkân olursa ilk emelimiz Küçük Sözler’i bitirip kitap olarak bastırmak ve neşretmektir.

Dimağda bir kolaylık, fikirde bir derinlik ve genişlik, ülfette bir ciddiyet, mânada bir zenginlik, hizmetlerde ise muvaffakiyetler diliyoruz bu çalışmalarla.

Belki başka bir taifenin yapacağı ise, İngilizce Risalelerin seslendirilmesidir, biz ise bu konuda ehil değiliz. Çünkü Türkçe Risaleler bile Risaleleri anlayanlarca seslendirilince daha mânalı oluyor.. yani, Türkçe bilmek yetmiyor..

Elinizdeki bu çalışmanın en hususi farkı: Cümledeki kısacık ifadeleri dahi karşı satırla birbirine tevâfuk ettirmesi; etmeyenleri ise renkler ve Arabca harflerle işaretler belirtmesidir (aynı ifadelere aynı işaret ve aynı renklerle).

Hedef kitlesi; İngilizcesini düz okurken az da olsa lügate ihtiyaç hissedenler ve Türkçe öğrenen diğer uyruklu Nur Talebeleridir.

Türkçe ve İngilizce, karşılıklı satırlara tevafuk eden bu risale çalışması, sür’atle istifade edilmesi için önce A4 sayfasına taslak hazırlanıyor. Bilahere, taşınabilirlik ve okunabilirliği iyileştirmek için “booklet” (*) formunda yeniden düzenleniyor.

RİSALE-İ NUR’dan bu tarz hazırlanmış başka risale çalışmalarımız vardır. Eski ve her yeni yapılan çalışmalar nurnet.org sitesinde teşhir edilmektedir. (Tam adresi: nurnet.org/tag/mukabeleli-risale)

Duyduğumuza göre paragraf veya cümle tevafuklu başka çalışmalar da varmış; mesela Haşir ve Tabiat Risaleleri gibi. Bu hizmetlerde birbirimizden haberdar olabilirsek, bu alanda taksimü’l-a’mal hâsıl olabilir.

(*): Booklet’lerin herbir sayfası A5 veya A6 ölçüsünde hazırlanıyor. Microsoft Word belgeleri PDF formatına dönüştürülerek oradan yazdırma ekranında “Kitapçık” (Booklet) tercih ediliyor. A5 çalışmalarını A4 kâğıtlara; A6 çalışmalarımızı ise A5 kâğıtlara çıktı almalısınız. Yani, A6 çalışması olan bu 20 sayfalık Üçüncü Söz risalesi, 5 adet A5 ebatındaki kâğıda sığmaktadır. Yine 20 sayfalık 13. Sözün 2. Makamı risalesi, A4 ebatındaki 5 adet kâğıda sığmaktadır.

Kitapçık versiyonunu indirmek için Tıklayın

Bilgisayarda okuma versiyonunu indirmek için Tıklayın

Diğer çalışmalar için Tıklayın

 

Duâya muhtaç kardeşleriniz…

Magosa Nur Talebeleri Namına

Lütfullah

limitlessglory@gmail.com

Kuzey Kıbrıs / Ağustos 2012

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: