3. Uluslararası Genç Girişimcilik Kongresi Yapıldı

Müsiad tarafından üçüncüsü bu yıl 9-10 Aralık 2011 tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Otel Kongre Merkezinde düzenlenen Uluslararası Genç Girişimcilik Kongresine, Ruba Vakfı Yurtdışı Hizmet Ekibi olarak, Şemsettin Türkan’ın öncülüğünde iştirak ettik. Çok sayıda ülkeden 1500 civarında yabancı katılımcının iştirak ettiği kongrede kabineden de konuklar vardı.

Kongreye katlış amacımız doğrultusunda, birçok yabancı katılımcıyla dialoglara girdik. Kendileriyle yaptığımız ikili sohbetlerde mümkün olduğunca Risale-i Nurlar’ı, Bediüzzaman’ı, yapılan imani hizmetleri tanıtmaya, sevdirmeye, düşüncelerindeki olumsuz imajlar varsa onları düzeltmeye gayret gösterdik.

Muhataplara çok sayıda Arapça, İngilizce Risale-i Nur hediye ettik. Yabancı dilde yayın yapan İman ve Kuran hizmetleriyle alakalı internet sitelerinin adreslerini kendilerine verdik.

Kongreye onur konuğu olarak iştirak eden Filistin Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muhammed El-Medhun ile de tanışma fırsatımız oldu. Kendisi ile konuşmak için yanına gidip, arapça Risale-i Nur takdim ettiğimizde kitabı eline aldı ve Bediüzzaman ismini gördüğünde gülümseyerek çok sevindiğini belli etti. Ardından, bizleri ziyaret etmek istediğini, Üstadı tanıdığını, ülkesinin gençliği ile Türkiye gençliği arasında dostluk köprülerinin kurulması hususunda ortak çalışmalar yapma niyetinde olduğunu belirtti. Ertesi akşam da Risale-i Nur dersine iştirak etti. Sayın Bakanın katıldığı bu dersle ilgili yazımızı en kısa zamanda sitemizde yayınlayacağız.

Ruba Vakfı Yurtdışı Hizmet Ekibi (rubavakfi.org)

www.NurNet.org