‘Askıda Kuran-ı Kerim’ Kampanyasına Büyük İlgi

NT Samsun mağazasının, yaz Kuran kurslarına destek olmak için başlattığı ‘Askıda Kuran-ı Kerim’ kampanyası kapsamında bin kişiye ücretsiz Kur’an-ı Kerim dağıttı.

NT mağazası Müdürü Osman Kara, kampanyası hakkında bilgi verdi. Kara, ‘Haziran ayında yaz Kuran kurslarının başlaması ile kampanyayı başlattık ve şu anda devem ediyor. Bu kampanyada bizler sadece bir aracılık görevi üstlendik. Ramazan ayına kadar bin civarında Kur’an-ı Kerim’i öğrenciler ve ihtiyaç sahipleri ile buluşturduk.

Ramazan ayının sonuna kadar bu sayının artacağını tahmin ediyoruz. Başlattığımız kampanyayı mağazamıza gelen müşterilerimize anlattık. Müşterilerimiz ve buraya gelen kitapseverler kampanyayı öğrenince büyük ilgi gösterdiler ve destek olmak için bizden bilgi aldılar. Kampanyaya kitap bağışları önce küçük küçük geldi. Zamanla bağışlar büyüdü.

Mağazamıza gelen bir müşterimiz kampanyaya çok büyük ilgi gösterdi. Müşterimiz kampanyayı öğrenince 25 adet Kur’an-ı Kerim alarak kampanyaya destek verdi. Müşterilerimizin bu kampanyaya katılımları bizim için çok önemli. İlginin büyük olacağını bekliyorduk ama bu kadar ilgi olacağını tahmin etmemiştik. Bu kampanyayı Kur’an-ı Kerim öğrenen talebeler adına yapıyoruz.

Daha öncedeki senelerde de böyle bir kampanya yapmıştık. Bu sene ilgi önceki senelere göre oldukça fazla. Bu kampanyaları geleneksel hale getirmek istiyoruz. Kampanyaya katılan kitapseverler yeni Kur’an-ı Kerim alıp bizlere getirerek oldukça büyük destek sağlıyorlar. Özellikle Samsun Diyanet Mensupları Dernegi (SADİM-DER) Başkanı Ömer Ergin bey kampanyayı duyunca çok ilgilendi ve bize büyük destek sağladı.

Bizler de ortak bir çalışma yaptık. Gelen kitapları SADİM-DER aracılığıyla dağıttık. Kuran-ı Kerim yeni ve bilgisayar baskılı oluyor. Okunması kolay oluyor. Bize gelen Kur’an-ı Kerim’leri ihtiyaç sahibi ve ekonomik durumu iyi olmayan Kur’an-ı Kerim öğrenen talebelere ücretsiz dağıtıyoruz. Gelen Kur’an-ı Kerim’lerin Diyanet Başkanlığı’nca onaylı olması bizim için oldukça önemli. Kampanyaya katılımlarından dolayı halkımızın duyarlığına teşekkür ediyorum.’ dedi.

Cihan