Avrupa’da İslamofobi ve Risale-i Nur Hizmetleri

almanyaİslam ülkelerinde yaşanan onca sıkıntılar, Avrupa’da her geçen gün artan İslamofobia. Son iki asırdır Zındıka komitesi nifaklarını ve zehirlerini farklı maskeler altında, her türlü teknolojik ve psikolojik yöntemlerle ümmete enjekte etmeye devam ediyor.

Kamuoyunun gözü, bu fitneye direnemeyen insanlarin çekmiş olduğu sıkıntılara dönmüş ve insanların bilhassa Müslümanların kalbini bir korku sarmış durumda.

Toplum mutsuz ve umutsuz.

Ancak ümitlenecek o kadar önemli çalışmalar varki, ne yazıkki insanlar ve bilhassa müslümanlar bunlardan habersiz. Avrupa’da bu yılki Paskalya tatilinde Avrupa’da yaşayan tüm Müslüman toplumları zındıka komitelerinin planlarını akim bırakacak yüzlerce İslami çalışma ve faaliyet gösterdiler.

Elbetteki Avrupa Genç Nur Talebeleri platformu ERNA Gençlik´te Risale-i Nur ekseninde etkili bir eğitim komisyonu oluşturarak çalışmalarını bu tatil programında da sürdürdü.

Mannheim, Dusiburg, Köln, Hannover, Wittlich, Mainz, Osnabrück, Hagen, Rotterdam şehirlerinden programa dahil olan yaklaşık 50’ye yakın Genç grup Eğitimci Yazar Halil Köprücüoğlu´nun da aralarında bulunduğu Eğitimcilerle 5 gün boyunca imani meselelerde eğitim aldılar. Eğitimcilerin vermiş olduğu demeçlerde programın genel olarak çok verimli geçtiği, gençlerin bu programa gelmeden önce Risale-i Nur’ları ciddi okuyup şehirlerindeki Risale-i Nur Medreselerinde süregelen haftalık derslerine aksatmadan gitmeleri işlerini kolaylaştırdıklarını beyan ettiler.

Görüldüğü gibi Avrupa’nın merkezinde İman ve Kuran eüitimi alan ve daimi olarak kendini geliştirmeye devam eden imanlı genç nesiller yetişiyor.

İslam ülkelerindeki karışıklıkları gazete manşetlerinden düşürmeyen Avrupa Medyası kendi coğrafyasında yaşanan bu inkişafları elbette görmezden gelecek.

Ancak bu, hakikatı değiştirmeyecektir. Çünki gözünü kapayan sırf kendine gece yapacaktır.

Almanya

www.NurNet.org