Çare Derneği Suriye Kış Yardımları – 2014

Çare Derneği Suriyeli savaş mağduru Müslüman kardeşlerimizi bu kış da unutmadı. Kışın sert şartlarında ısınabilmeleri için battaniye ve evlerinde sıcak bir aş pişmesi için de gıda kolileri dağıttı.

Suriye Kış Yardımları 2014” insani yardım faaliyeti ile Aralık ayında ihtiyaç sahiplerine hem maddi hem de manevi destekler ulaştırdı. Hem Suriye içine hem de Türkiye’de sınıra yakın şehirlerde dağıtımlar gerçekleştirildi. Türkiye’de Adana, Kahramanmaraş ve Kilis’teki mülteci ailelere, Suriye’de de Halep ve Tall Refaat civarında savaş mağduru ailelere gıda ve battaniye yardımları ulaştırıldı. Türkiye’de 150 aileye gıda kolisi ve 500 aileye de battaniye dağıtıldı. Suriye’de ise 350 aileye gıda kolisi ve 1.000 aileye de battaniye dağıtıldı.

Her geçen gün Suriye içindeki şartlar daha da kötüleşiyor. Kış mevsiminin soğuk hava etkisi ile Suriyelilerin durumları daha da kötüleşmektedir. İhtiyaçlar her geçen gün daha da artmakta ve ulaştırılan yardımlar yetersiz kalmaktadır. Hal böyle olunca sivil toplum örgütlerine ve hayırseverlere olan ihtiyaç artmaktadır. Derneğimiz de bu sebepten Ocak 2015’te tekrar Suriye Kış yardımı faaliyeti gerçekleştirecektir. Suriyeli savaş mağduru kardeşlerimize destek olmak isteyen hayırseverler www.care.org.tr ‘den online bağış yapabilir ya da 0216 328 32 34’ü arayarak bilgi alabilirler.

www.care.org.tr