Fildişi Sahilli Futbolcu Müslüman Oldu

Fildişi Sahilli Poul Stephane, İslam’ı seçerek Abdülkadir Kokous Koutouan ismini aldı. Türkiye’ye geldikten sonra İslam’dan oldukça etkilenen Abdülkadir Kokous Koutouan, İslam’ı seçerek Müslüman oldu. Arkadaşı Kassım Sandi’nin teşvikiyle Konya Müftülüğü’ne gelerek Müslüman olan Abdülkadir, İslam’ı seçtiğinin kanıtı olan İhtida belgesini ise Konya İl Müftü Yardımcısı Dr. Hamza Küçük’ün elinden aldı. İhtida belgesini alırken ise salonda duygu dolu anlar yaşandı.

Müslüman olmak için Poul Stephane’nin Müftülüğe geldiğini ifade eden Hamza Küçük, “Kendisinin bu isteği bizi gerçekten çok mutlu etti. Kendisine İslam’ın temel bilgileri hakkında bilgiler verdik. Zaten kendisi de bunları bildiğini ve araştırdıktan sonra Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi. Gerekli temel bilgileri verdikten sonra Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Bunun bir dua ile de perçinlemiş olduk. Abdülkadir ismini alan Poul Stephane’ye bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. İslam’ı seçtiği için de kendisini bir kez daha takdir ediyorum” dedi.

Türkiye’ye geldikten sonra Müslüman olmaya karar verdiğini aktaran Abdülkadir, kendi memleketinde Hıristiyan olmayanların hem ayrıt edildiğini fakat böyle bir durumun Türkiye’de olmadığını kaydetti. Hıristiyan olduğunu söyleyince hiçbir tepkiyle karşılaşmadığını ve herkesle kardeş olduğunu aktaran Abdülkadir, “Bu durum beni çok etkiledi ve İslam’ı araştırmaya karar verdim. Sonunda da Müslüman olmaya kararı aldım. İslam’ı seçerken ailem hiçbir şey demedi. Özellikle annem, dinimi seçmemde özgür olduğumu söyledi. Şu anda da Müslüman oldum ve İslam’ı seçtiğime dahil ihtida belgesini aldım. İslam’ı seçtiğim için de çok mutluyum” dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı Dr. Hamza Küçük, Abdülkadir Kokous Koutouan’a ihtida belgesiyle birlikte Türkçe ile İngilizce’den oluşan ve İslam’ı anlatan kitaplar hediye etti.

HABER MERKEZ

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: