İngiltere’de Yapılan Okuma Programı

Esselamu aleyküm aziz ağabeyler

Burada bu günlerde başlamış olan yılbaşı tatili vesilesiyle tertip edilen okuma programlarından haber vermek istedik. Elhamdülillah lise talebeleriyle ilk program yapıldı, toplamda 17 kardeşimiz iştirak etti, bu kardeşlerimizin çoğu İngiltere doğumlu. Bazıları nurları biliyor aileleri vesilesiyle bazıları ilk defa katılıyor. Çok istifadeli oldu, okuma programı Londra dışında yapıldı. Bir Brighton da bir yer kiralandı. Kardeşlerle ilgilenen ağabeylerin gayretleriyle kardeşler namaz, tesbihat gibi temel konularda bayağı bir ilerleme kaydetti, hatta dönerken bize hemen “bir dahaki program ne zaman olacak” diye soruyorlardı.

Nasipse üç dört ay sonra ‘easter’ tatilinde de bir program düşünüyoruz. Çocukların ailelerinden de çok güzel geri dönüşler oldu, “Allah sizden razı olsun” dediler, çok memnun oldular. İnşallah bu gençler ileride buradaki hizmetin temelini oluştururlar.

Bu mesele âlemimizde çok ehemmiyetli. Çocuklar nurlara ciddi muhatap oldular, bizleri şaşırtacak derecede, neredeyse Türkiye’deki köklü programlar gibi, hele böyle ilk defasında iştiyakla okumaları bizleri çok şevklendirdi. Duanızı eksik etmeyiniz.

Bu akşam yani 24 Aralık 2010 akşamı da bulunduğumuz Nur dershanesinde kalan master yapan arkadaşlar ile ve Londra dışından iştirak eden diğer kardeşler ile bir programımız daha başlıyor. Vakti müsait olan elinden geldiği kadar katılmaya çalışacak, kardeşler bu program için kendilerini ayarladılar. Bir kısmı programdan sonra Türkiye’ye gidecek, yine duanızı rica ediyoruz. Şu anda herkes iştiyakla okumanın başlamasını bekliyor. Bu program için de farklı bir yere gideceğiz.

Bizim dershanemizde de bu tatil vesilesiyle genç esnaf kardeşlerle bir programımız daha var, işi çok acil olanlar gündüz işi bitince iştirak edecek, vakti müsait olanlar da bütün burada bulunmak ve burada kalmakla tam bir program yapacak. 26 Aralık günü İngiltere’de resmi ve gayri resmi her yer tatildedir. Belediye otobüsleri bile çalışmaz. Bu günde Nur dershanesinde bulunan arkadaşlar ve yine en azından bir gün iştirak edecek ağabey ve kardeşlerle bütün gün okuma ders, mütalaa ve yemekler ile tam gün bir program olacak. Binler selamlar, duanızı rica ederiz.

İngiltere Nur Talebeleri

 

 

www.nurnet.org

Editörden not: Bu yazı Aralık ayında gelmişti biraz geçte olsa yayınladık, istifade etmeniz temennisiyle.