Kamuda Tesettür’e Evet Dediler

kamudatesettureevetBu akşam sosyal medya’da #Gençler kamuda tesettür’e evet dediler…

Twitter’da bugün farklı bir konu gündeme oturdu… #KamudaTesettür hashtag’inin TT (Trend Topic) olması ve bu etiketle atılan etiketler “Artık başı kapalı bacılarımızın Kamusal alanda da başları kapalı olarak çalışmalarına izin verilmeli” şeklinde gündeme damgasını vurdu.

İşte gündemden bazı tweetler:

@genclerTT: Yıllardır yapılan zulmün son bulması ve gündeme taşımak için #Kamudatesettür başlığıyla seri tweetler atıyoruz. Haydi Bismillah.

@isra_htc: mutlaka olmalı.madem özgürlük var bu ülkede tesettürde de özgür olalım!!!

@bjbjk1903: #Kamudatesettür artık serbest olsun başı kapalı olmak demek beyni kapalı anlamına gelmiyor bu zulüm bitsin artık.

@rnktr: “Tesettür, kadınlar için fıtrîdir ve fıtratları iktiza ediyor.” #rnk #Kamudatesettür serbest olsun!

@abdestalanlaik: Tesetture sokmak lazm hersyi!Haya kalmadi!Kamuya da tesettur gerekiyor.Bacilarimizin da tesetturle işe gitmeye ihtiyaci var #Kamudatesettür

@kendinelaik1: Haydi Müslüman iş başa düştü%1’lik kesimin, koydugu saçma sapan, özgürlükleri kısıtlayan bu yasaklarını kaldıralım. #Kamudatesettür

@Imankarr: İnsanların gözünde değil, Rabbimin nazarında özel olduğum için tesettürlüyüm #kamudatesettür

@islamitt: #Kamudatesettür serbest olmalı ancak hanım kardeşlerimizle şuurlu örtünerek buna layık olmalı. Hal ile tebliğ yaptığımızı unutmamalıyız.

@saitozan: Tesettür Allah’ın emridir, beşerin kanunları yasak koyup Allah’ın emrini çiğnememelidir! #Kamudatesettür’e evet!

@metinayirtir: #Kamudatesettür zavallilar söyleyin ne yapti bu dindar insanlar size dağa mi çiktilar yolmu kestiler neden bu kin artik buna bir son verin

@ynsolcer: Bize kamu falan bilmeyiz haci her yer Allah’ın #Kamudatesettür serbest olmak zorunda.

@mrw_merveylmz: Bunu musluman bi ulkede istememiz komik ama napalim mecbur ettiniz! #Kamudatesettür istioruz.