Namaz

Doğduğunda kulağına ezan okunur,öldüğünde ezansız namazın kılınır. Hayatın ise: ezan ve namaz arasında olan o vakit kadardır. Ne kısa değimli…!!!

Sevgli Peygamberimiz buyuruyor “Bu dünyada bir garib gibi, yada yolcu gibi ol.”

‘Biz Allah’ı (c.c) Cuma günleri mescide sığdırmaya çalışıyoruz.
Belki cuma gecesine, çok nadiren kalkılabilirse, yatağın sıcaklığından feragat edilebilirse de Sabah namazlarına…. Namaz,ı ne şartlarda ne durumda ve nerede olursa olsun kılmak lazımdır. (Karada,Havada,denizde.)Bir namazı bile bile kazaya bırakman 80 hukbe cehennemde yanacaktır. Ama hastalıklarımız, zayıflıklarımızda, normal afetlerde, kısaca zorda ve çaresiz kaldığımızda hemen etrafımızda olsun istiyoruz…. ve, hiç şüphesiz, en çok da ölümün hatırlandığı cenazelerde.

Maalesef, biz Allah’tan (c.c) bunları beklerken, Allah (c.c) için işte, oyunda, hayatımızın neredeyse tamamında yerimiz ve zamanımız yok…

Çünkü… Diğer zamanlar işlerimizi kendimiz halledebiliriz düşüncesi hayatımıza girmiş.

Ya da açıkça söylersek o zamanlar (haşa)Allah’a (c.c) ihtiyacımız yok.

Evet Müslümanlık, Allah’ın (c.c) emir ve yasaklarına itaattir. Karşılıksız alabileceğimiz en iyi hediye namazımızdır,

Hem masrafsız ve ödüller de muhteşemdir. Yer yüzü bana mescid ve temizlik sebebi kılınd. Onun için Ümmetimden kendisine namaz vakti erişen herkes namazını kılıversin…

Hz. Muhammed (a.s.v.)Kaynak:(Buhari. Ravi: Cabir bin Abdulla.)

Allah beni affetsin, ….
O’nun hayatımda ilk sırada olması gerektiğini kabul ettiğim yer ve zamanların varlığından dolayı.

Her zaman O’nun bizim için yaptıklarını daima hatırlayacak zamanlarımız olmalı. Bu mesajı idrak ettiyseniz paylaşın!!

Evet, Allah’ı (c.c) çok seviyorum. O benim var olma ve kurtulma kaynağım. Beni her gün ayakta tutuyor. O’ndan başka sığınılacak kapı olmadığını bilmek..Onsuz hiç bir şeyim yok….

Diyebiliyormusunuz? Bunun için işte size çok basit bir test.
Eğer Allah’ ı seviyorsanız ve O’nun sizin için gerçekleştirdiği muhteşem şeylerden utanmıyorsanız…. bunu arkadaşlarınıza iletin.
Bunun için zamanınız varmı? Kolay zora karşı.. Bunun için işte size çok basit bir test. Eğer Allah’ ı seviyorsanız ve O’nun sizin için gerçekleştirdiği muhteşem şeylerden utanmıyorsanız….

bunu arkadaşlarınıza iletin. Bunun için zamanınız varmı?

Kolay zora karşı.. Ne gariptir, Allah’a (c.c) inandığını söyleyip de şeytanın peşinden gitmek . Ne gariptir, fıkraları çılgınca paylaşırız, mesajlar havalarda uçuşur da iş İslamiyetle ilgili bir mesajın iletilmesine geldiğinde iki defa düşünürüz. Bu mesajı eğer birilerine gönderirseniz, adres listenizdeki herkese gönderebilecek misiniz? Yoksa ne tepki vereceğini bilmediğinizden ya da emin olmadığınızdan göndermeyecek misiniz? Allah’ın bizim için ne düşündüğünden çok insanların bizim için ne düşündüğüne önem    vermemiz lazımdır.

Namaz 1 dir. yalan söylememek, kin duymamak, iftira atmamak, güler yüzlü olmak, v.s diğer bütün meziyetler sevap olarak 1 rin yanına katsayı bakımından 0 dır.

Abdülkadir Haktanır

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: