On Bir Ayın Sultanı Olan Mübarek Ramazan Ayına Girerken…

Muhterem kardeşlerim!

Allahımıza ne kadar şükretsek azdır ki Ermeni, Rus veya yahudi değiliz de şehid dedelerin torunları olup canları ile ödeyip kanları ile yoğurdukları dünyada eşi bulunmayan toprakta yaşıyoruz.

Gene Allah bizleri çok sevdiği için 1.300.000 çeşit mahlukatın tepesine çıkarıp, ölü atomlardan inşa ettiği biz acizlerin önüne türlü türlü nimet sererek, imtihan için bizi buraya gönderip, o imtihanı da başarmak için de sebep olarak mübarek aylar günler geceleri bizleri çok sevdiği için, cehennem ateşinde yakmayıp, mutluluğun sonu olmayan cennet gibi bir zenginliği biz müslümanlara kazandırmak için önümüze türlü sebeplerden bir tanesi de  mübarek Ramazanı şerifi Ahiret ticareti yapmak için Müslümanlara sevap depolamak için ve o sevaplarla Allahın Rızasını kazanmak için, Ramazanı bütün dünyanın iştirak edeceği bir fuar ve bir sergi bir pazar yapmış ki başka vakitlerde her hayırlı iş için en az on sevap verirken Ramazan’da otuz bine çıkar.

Tek kadir gecesinin kıymeti bin aydan hayırlı olduğunu Kur’an-ı Kerim bize bildiriyor. Bu kârlardan mahrum kalmamak hulusi kalp ile Allahın rızasını kazanmak için Onun emrine uymak tarafına meyletmek lazım.

Meyil dedim yalınız meyil olmaz. Bilakis büyük bir fedakârlıkla bütün ruhu canımızla fedakarlık yapıp, vaktimizi asla boş geçirmeden, bu büyük fırsatı elimizden kaçırmamak için. Başta Namazımızı ta’dili erkânla kılıp orucumuzu basit saymadan, nefsimize, gözümüze, kulaklarımıza, ağzımıza ellerimize ve bütün duygularımıza oruç tutturup, Ramazanı mübarekten ayrılırken sevap sandığımız dopdolu olarak ayrılalım Allahın yardımı ile

“Evet, Cenab-i Hak, her şey için bir nokta-i kemal tayin etmiştir ve o noktayı elde etmek için o şeye bir meyil vermiştir. Her şey, o nokta-i kemale doğru hareket etmek üzere, sanki mânevî bir emir almış gibi muntazaman o noktaya müteveccihen hareket etmektedir. Esna-yi harekette onlara yardim eden ve mânilerini def eden, süphesiz, Cenab-ı Hakkın terbiyesidir (Rububiyetidir).”

sizlere candan tebrik eder, dop dolu sevaplarla bayrama nail olmamızı temenni eder memleketimize ve tüm alemi islama hayırlara vesile olmasını dilerim.

Kardeşiniz Abdülkadir Haktanır

www.NurNet.org