Risale-i Nur’un Master ve Doktora Öğrencileri Buluşuyor!

Said Nursi ve eserleri üzerine master ve doktora yapmakta olan gençler buluşuyor! İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenen, dünyanın 20 farklı ülkesinden 75 bilim adamının katılacağı  “3. Genç Akademisyenler Konferansı” başlıyor.

Daha once  iki defa yapılan ve dünyanın farklı ülkelerinde Said Nursi ve Risale-i Nur eserleri üzerine master ve doktora yapmakta olan gençler İstanbul İlim ve Kültür Vakfının öncülüğünde üçüncü defa bir araya geliyor.

Bu konferansla Dünya coğrafyasının farklı ülkelerinden gelen genç akademisyenler bir araya gelerek bir yandan tanışıp bir yandan da  Risale-i Nur konusunda  uzman ilim adamlarıyla yapmakta oldukları tezleri hakkında görüş alışverişinde bulunacaklardır.

Risale-i Nur ve müellifi Bediüzzaman Said Nursi üzerine ilmi, akademik, kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenleyen İstanbul İlim ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Genç Akademisyenler Konferansı 18–19 Haziran 2011 tarihlerinde Merter Greenpark otelde gerçekleştirilecek. Toplantıya 20 farklı ülkeden 60 i aksin genç akademisyenin yani sıra Said Nursi ve Risale-i Nur konusunda çok sayıda makalesi ve kitabi bulunan dünyaca unlu 20 kadar profesör katılarak tecrübelerini gençlerle paylaşacaklardır.

Bu yıl ki Konferansa, Prof. Dr. Farid Alatas (Singapur), Prof. Dr. Bilal Kuşpınar (Bahreyn), Prof. Dr. Said Özervarlı (Türkiye), Prof. Dr. Ian Markham (ABD),   Prof. Dr. Abdulhakim Al Enis (BAE), Prof. Dr. Amar Djidel (Cezayir), Dr. Omar Ajja (Fas), Prof. Dr.  Muhsin Abdulhamid (Irak), Prof. Dr.  Abdulaziz Barghouth (Malezya), Prof. Dr. Zeinab Mohamed Afifiy Shaker (Mısır), Dr. Ahmed Muhamed Salem Elbarbary (Mısır), Dr. Iyad Fawzi Taofig Hammdan (Sudan), Doç. Dr. Fyrouz Osman Salih Osman (Sudan), Dr. Mamoun  Cerrar (Ürdün), Doç. Dr. Layla M. Ali Jumah  (Irak) ,Asrati Suleyman (Cezayir ) gibi hocaların yanı sıra Japonya, Hindistan, Malezya, Endonezya, Mısır, Cezayir, Fas, Irak, İngiltere, ABD, BAE, Kanada, Almanya, Romanya, Pakistan, Sudan, Nijerya, Filipinler, Ürdün  ve Avustralya’dan gelen Risale-i Nur’lar üzerine master ve doktora  çalışması yapmakta olan 60’ı aşkın genç akademisyen  katılacaktır.

Konferansın gala yemeği 18 Haziran 2011 Cumartesi akşamı yapılacak. Gala yemeğine Bediüzzaman hazretlerinin yakın talebelerinden Mehmet Fırıncı, Mustafa Sungur, Abdülkadir Badıllı, Said Özdemir ve Abdullah Yeğin katılacak.

Konferans hakkında daha fazla bilgiye, 212 – 527 8181 numaralı telefondan veya www.iikv.org web sitesinden ulaşılabilecek.

Program Detayları: English (PDF)Arabic (PDF)

İletişim için tıklayınız.