Risale-i Nur Meşveret Heyetinin Seçim Açıklaması

Bediüzzaman Hazretlerinin talebelerinin ardından Risale-i Nur Meşveret cemaati de seçimlerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada “Mevcut hükümetin devamının” desteklenmesi yer aldı.

Açıklama şöyle:

Aziz sıddık kardeşlerimiz,

Evvelen; Mübarek Şaban-ı Şerifinizi ve “Leyle-i Berat”ınızı bütün ruhu canımızla tebrik ediyor hizmetlerimizin ihlas ve istikamet, uhuvvet ve muhabbetle devamını rahmet-i İlahiyeden niyaz ediyoruz.

Saniyen; Bir kısım şer odakları ve ihanet şebekelerinin bu güzide vatanımızda milletimizin birlik ve beraberliğini, uhuvvet ve muhabbetini parçalamak adına yapmakta oldukları dehşetli tahribatlarına karşı; din, millet ve vatanın selamet, menfaat ve maslahatı hesabına mevcut hükümetin devamını bütün kuvvetimizle destekliyoruz.

Hazreti  Üstadımızın varisi olan ağabeylerimizin daha önce bu konuda efkar-ı ammeye duyurmuş oldukları beyanlarına da aynen iştirak ediyoruz.

Bu hususu bera-yı malumat olarak umum kardeşlerimize ve efkar-ı ammeye duyuruyoruz.

MEŞVERET HEYETİ

risale haber

1 tane yorum yapılmış

  1. ZEKERİYA dedi ki:

    Sırf AK Partiyi yıkmak adına; İslam dinine karşı olan bu memlekete bu millete maddi ve manevi büyük kayıplar yaşatan canlar alan ülkemizin geleceğine dinamit koyan tabiri yerinde ise kan kusturan yönetimi şer şebekesinin elinde olan HDP’nin barajı geçmesine destek veren bazı milliyetçi grupların, ulusalcı grupların ve sırf AKP düşmanlığından dolayı bazı cemaatlerin olduğu bir durumda cemaatin duruşunu beyan etmek herşeye rağmen yerinde olduğu kanaatindeyim. Yani AK Parti olmasın da isterse ülkede tufan olsun diyen zihniyete inat desteğimizin sürmesinin bilhassa bu dönemde elzem olduğunu düşünüyorum. Aksi halde bu güne kadar kazanımlarımızın kaybolacağı gibi daha da eski dönemlere döneceğimizden hiç teredüdüm yok…

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: