Rumeli Seyahatimiz: Gostivar/Makedonya

Makedonya Gostivardaki Abdülhamid ağabeyin cenazesi münasebetiyle gittiğimiz Rumeli Seyahatinde farklı cemaatlerden ve halktan yoğun bir alakanın olduğu defin merasimi hayırlı hizmetlere vesile oldu.

Üç gün boyunca yüzlerce ziyaretçi Abdülhamid ağabeyin bahçesinde yapılmış olan dershaneyi ziyaret ettiler. Dersler, Kur’anlar, hatimler ve dualarla taziyelerini bildirdiler. Hayatı da mematı da hizmet oldu. Allah gani gani rahmet eylesin.

Rumelinin kıymetli bir nur talebesi olan Abdülhamid ağabey’in cenazesi bizi ve ailesini ve hizmetteki kardeşlerimizin kalplerini müteessir etti. Fakat Cenab-ı Haktan inancımızın gereği olan her tohumun toprağa düşmesiyle bire yüz ve binler neşv ü nema bulur sırrıyla nicelerin yetişmesine Cenab-ı Hak vesile etsin. Amin.

Abdulhamit Cup Abimizin vefat haberi için: (http://www.nurnet.org/makedonya-saff-i-evveli-abdulhamit-cup-abimizin-vefatinin-hatirlattiklari)

Mevlid-i Nebevide feyizli, bereketli maneviyatlı bir geceyi Gostivarın mülk dershanesinde sıcak, samimi, gayretli olan cemaatimizle geçirdik.

Mevlid-i Nebevinin yeniden bir uyanış ve dirilişe vesile olmasını dualarla yâd ederek, Rumeli bostanının ziya-yı İslamiyet ile neşv ü nema bulacağı ifadesini ruhlarımızda kalplerimizde hissettik.

Vrapçişte Ziyareti:

Gostivara yakın önemli bir beldeden olan Refet ağabeyimizle yerlerini ziyaret ettik ve tekrardan buralarda derslerin yapılmasını Rabbimizden niyaz ettik.

NurNet Ekibi

 

 

Rumeli Seyahat notlarımızın devamı gelecek…

Yazı Dizisinin Tamamı için tıklayın