Allah uzaktan kumandalı yaratıyor

Buna bakalım insan kendi kendine oluyor mu? Erkek 225.000.000 hücre atıyor. Hanımın tek hücresi erkeğin o kalabalık hücreler içerisinde kendine denk olanı seçip, hamile kalması için, hanımın karnında 7-8 saat çarpışıyorlar. Hanımınki, tam kendine denk olanı bulduktan sonra hücreler çoğalmağa başlıyorlar. Pis bir damladaki hücreden hücreler üremeye başlayıp, insan 80-100 trilyon hücreden oluşuyor.

İnsan yüzmesini bilmeden denize girse ölür. Ama, cenin 9 ay su içinde yaşıyor, ölmüyor. Orada ceninin eli oluyor, eline parmak oluyor, kafa oluyor, ciğerler oluşuyor, böbrekler, kalp oluşuyor vesaire. Günleri tamamlanınca sudan karaya çıkıyor. Bu işleri Allahtan başka kim yapabilir ki? Yeni doğan çocuk yanına eş dost toplanmıyorlar bakıp desinler “acaba bununda, gözleri ve diğer azaları var mı?” Çünkü o normal bir şey; yeni doğanların hepsi göz ve bütün uzuvlarla doğar. Peki aklı başında insan hiç düşünmeyecek mi ki desin, bu kendi kendine olmaz. Bu işleri ancak kudreti her şeye Hakim olan Allahtan başkası yapamaz.

İnsanların yaradılışında müsebbibül esbab olan Allah Celle Şanuhu dan başka kimsenin müdahalesi yoktur. Anne babayı yalnız birer sebep olarak Allah yaratmıştır. Çok üzgünüm bu asırda dünyaya gelen yavruların her yerinde yaşayan Türklere Allah hediye ettiği evlatların adlarını takarken Allahın memnun olduğu bir isim takacak yerde Türklerin çoğu kafasından bir isim uydurup takıyor. Erkek ise Ahmed, Mehmet, Mustafa gibi bir isim takacak yerde: Kaya, Coşkun, Akın ve buna benzer isimler takıyorlar. Kız ise: Ayşe, Fatma, Emine yerine, Tulay, Demet, Ajda, Hande, gibi din ile alakası olmayan isimler takıyorlar. Ben, babaların dindarlıklarını, çocukların isimlerinden öğreniyorum. bu sebepte. Ben fakir; dine uygun 100 erkek ismi ve 100 kız ismi seçip, manaları ile birlikte nurnet.org sitede kayıt etmişim, ihtiyacı olan oradan faydalanabilir.

Düşünün Allah hanıma anne olması alametlerini ona ihsan eylemiş. Erkeklere de hanımdan farklı alamet vermeseydi. Dünyada insanlar çoğalmazdı. Dünyada %30 erkek %70 hanım olsaydı, dünya yaşanmaz hale gelirdi, değil mi? Aksine de, %70 erkek %30 hanım olsaydı; yine olmazdı. O kudreti sonsuz olan Allah dengeyi, yed-i kudretinde tutuyor. Her ne kadar insanlardan, bazısı erkek istiyor Allah kız veriyor. Evlat istiyor, Allah hiç vermiyor. Yine de denge bozulmuyor. Erkek ve dişi sayısını eşit yaratmış. Araştırmışlar Avrupa da %50 erkek doğuyormuş. Aynı sayıda hanımlar da % 50 doğuyormuş. Türkiye’de ise çok az farklı: % de 49,5 erkek % de 50,5 Hanım doğuyormuş. Bu hal bile tek bir Allah bütün dünyaya Hakim olduğunu gösteriyor. Hayvanları ve kuşları da Allah çift cinsten yaratmış. Ağaçların çoğalmasını için bazısı aşı ile olur. Meyveli ağaçlar çok küçük tohumlar ile ürüyorlar.

Müslüman kardeşlerime bunu da ilave edeyim: Dinimiz vücutlarının hatları belli olmamak şartı ile hanıma el, yüz ve ayak hariç, tüm vücudunu örtmesini emretmiş. Erkeklere de diz altından, göbeğine kadar örtüp, diğer kısmının erkek açması serbesttir. Hanım ve erkek kısmının çoğu, dini kanunlara uymak için, değil layıklığın sosyete kısmına kendini uydurup, hanımlar yalnız başlarını değil, çoğu vücudunun hatları belli olması için dar elbise vücudunun yarısı açık gezebiliyorlar. Erkeklere helal yerlerini de örttürüp boğazlarını kravatla sıkıyorlar. Tam dine ters bir vaziyet alıyorlar.

Bunu unutmayalım; evlatları sağlam doğanlar teşekkürlerini tam yapmaları için çok seyrekte olsa bazısını Allah sakat yapar. Hanımlar Allahın emri olan tesettüre uymuyorlar ama ölümden korunmaları için devletin emirlerine uyup, herkes ağız ve burnunu maske ile kapatıyor. Çünkü Korona virüs can alıyor, o sebepten devlet bu kanunları uygulamaya halkı zorluyor. Peki Allah diyor: benim kanunuma uymayanlar ebedi hayatta cehennemde yanacaklar. Niye hanımlar o cehennem ateşinden korkup örtünmüyorlar? Erkekler de, yani bey hanımın örtünmesi için hanımını ve kızlarını zorlamıyor. Bu zavallıların ya imanları yok ya çok zayıf. Bu meselede bundan başka sebep bulamazsınız.

Bunu da ilave edeyim. Allah biz insanları bakın nasıl eşrefi mahluk yapmış 60 trilyon civarında hücre 96 km. kan damarları günde 100.000 atarak 9.000 kan pompalayan insanın kalbi dakikada 5-6 litre kan pompalar. Dakikada 100.000 mesaj alıp gönderen bir insan beyni 75 km. uzunlukta sinirler. Her gün 11.000 litre hava alan ciğerlerimiz. Her 5 dakikada bir, tüm vücudun kanını temizleyen iki böbrek 7 metre ince bağırsak 2 metre kalın bağırsak, 230 adet kemik, 50.000 farklı kokuyu tanıyan bir burun, 10.000 farklı lezzetleri tadabilen bir dil, yüzlerce farklı frekanstaki sesleri duyan bir kulak, 570 MegaPixel kalitede görebilen iki göz.

İnsanın beyni bir anda 48 çeşit iş yapabilen bir duygu, insanın beynine Allah 160 milyar hücre koymuş, vücutta olan diğer hücreler onlardan emir alıyorlar. Onlardan bazısı vücuttaki hücrelerin on bin tanesine, bazısı da iki bin tanesine beyinden emir geliyor. Bu şekilde vücuda maddi ve manevi emirleri Allah beyin vasıtasıyla vücuda emrediyor.

1 mm de 200 hücre var bunu mm lerin enindeki 200 hücre ile çarparsak 40.000 eder bunu da 1 mm karede kaç tane var olduğunu anlamak için yukarıya doğru 200 ile çarparsak 8.000.000 olduğunu görürüz.

İnsanda farklı hücre çeşitleri 210 kadar. İnsanın her saniyede 50 milyon hücresi ölür. İnsanda toplam alyuvarlar sayısı (eritrosit) 25 trilyon. Toplam akyuvarlar sayısı (lökosit) 25-100 milyar arası Toplam sinir hücresi 30 milyar. Beyin kabuğunda ki (korteks) sinir hücresi sayısı 10 milyar. Bütün sinir hücrelerinin toplam sinops sayısı 100 trilyon. En küçük hücre olan spermlerin boyu 3-5 µm 1/100 dır. Şimdi ilim çok ilerlemiş, ama ne sebepten bu insanların çoğu dini ibadetleri terk ettiği için imansız ve amelsiz olup Allaha isyan ettikleri maalesef cehenneme birer odun parçası yapıyorlar.

Paylaşan: Abdülkadir Haktanır

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: