Almanya için Helal-Haram Ürünler kitabı çıktı!

Sosyolog psikolog yazar Cemil Şahinöz bir ilke imza attı. Almanya’da satılan 3000’den fazla ürünün helal-haram olup olmadığı ile ilgili bir kitap yayınladı (My Halal Check – Einkaufshelfer für Muslime).

Kitapda 3000´den fazla ürünün içinde alkol katkısı veya her hangi bir hayvan katkısı olup olmadığı bildiriliyor. Bu bilgileri 15 senedir topladığı tüketicilerin orijinal mektuplarından oluşturan Şahinöz, konuyla ilgili şunları söyledi: “Biliyorsunuz Almanya´da helal gıda sorunu var. Bunu çözebilmek için her hangi bir üründe alkol veya hayvansal katkı olup olmadığını öğrenmek amacıyla, üretici firmalarla irtibata geçiyoruz. Üreticilerden aldığımız orijinal mektup ve yazıları topladık ve kitapda yayınladık. Orijinal mektubu olmayan hiç bir ürünü kitaba almadık.”

KULLANIMI ÇOK KOLAY

Şahinöz demecinde; ‘‘Yayınevi kitabı çok basit ve kolay bir şekilde tasarladı ki herkes kullanabilsin. Bu kitap sayesinde süpermarkette rahatlıkla alışveriş yapabilirler‘” dedi.

HARAM LOKMA YİYENİN DUALARI KABUL EDILMEZ

Sosyolog Şahinöz açıklamasını şöyle sürdürdü; ‘‘Peygamberimiz yemin ile diyorki, haram lokma yiyenin duaları kabul olmaz. Ümmet haram lokma yemesin diye, haram lokma yiyen kalmasın diye, bu kitabı hazırladık.“

moralhaber.net

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: