Bediüzzaman Külliyesi Ankara’da kuruluyor!

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Said Özdemir, Ankara’da kurulacak külliyenin ayrıntılarını Akit’le paylaştı. Komplekste cami, imam hatip lisesi, konferans salonu, arşiv ve müze bölümleri yer alacak.
 
Üstad’ın saff-ı evvel talebelerinden Said Özdemir, projenin ayrıntılarını paylaştı. İnşa ettikleri ve Bediüzzaman Said Nursi’nin ismini verdikleri caminin etrafını düzenleyeceklerini belirten Özdemir, 4 bin metrekarelik alan satın aldıklarını söyledi.
 
Özdemir, komplekste caminin yanı sıra kız ile erkek öğrencilerin ayrı eğitim görebileceği imam hatip lisesi, konferans salonu, arşiv ve müzenin yer alacağını anlattı.
 
ŞAHSİ EŞYALARI ARŞİV BÖLÜMÜ’NDE OLACAK
 
Arşive Bediüzzaman’ın bugüne kadar neşrolmamış 4 bin civarında mektubunu ve kitaplarını aktaracaklarını dile getiren Özdemir, müze bölümünde ise Zübeyir Gündüzalp tarafından teslim edilen Üstad’ın şahsi eşyaları, giysileri, kendi sardığı gibi duran sarığı, cübbe ve tesbihlerinin sergileneceğini belirtti. Said Özdemir ayrıca, Bediüzzaman’ın hayattayken bindiği ve şu anda Isparta’da bulunan taksiyi de külliyede sergilenmek üzere getireceklerini ifade etti.
 
Akit

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: