Bediüzzaman Said Nursi Birecik’te Anıldı

Bediüzzaman Said Nursi, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde ‘Bediüzzaman Vakfı Birecik Temsilciliği‘ tarafından organize edilen programda, halkın büyük katılımıyla anıldı.

Birecik Belediyesi M. Emin Akan Kültür Salonu’nda organize edilen programda, Yeni Asya Gazetesi yazarlarından Edebiyatçı Yazar İslam Yaşar, Birecik Müftüsü Mekki Solmaz, Bediüzzaman Vakfı İlçe Başkanı Mehmet Gökdoğan ve vatandaşlar katıldı.

Bediüzzaman Vakfı İlçe Başkanı Mehmet Gökdoğan, programın açılış konuşmasında, “Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde bizlere yardımcı olan Birecik Belediye Başkanı Avukat Faruk Pınarbaşı ve esnaflardan Tevfik Fincan’a teşekkür ediyorum. Ayrıca, programın hazırlanmasında da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Edebiyatçı Yazar İslam Yaşar ise “Said Nursi, bize, Kur’an ayetlerinden ve Peygamberimizin (sas) hadislerinden bizler için bir kafes ördü, cehennem ateşi ile bizim aramıza koydu ve bizim cehennem ateşinde yanmamıza fırsat vermedi.“ şeklinde konuştu. Yaşar, Said Nursi’nin doğumundan vefat etmesine kadar hayatından kesitler sunarak, Said Nursi’nin insanlık adına ne kadar yararlı şeyler yaptığına vurgu yaptı.

Yaşar, Bediüzzaman Said Nursi’nin vefat etmeden önce Ayasofya’nın ibadete açılmasını çok istediğini, ancak bu hayalini gerçekleştirmeden vefat ettiğini söyledi. Yaşar, Bediüzzaman vefat etmeden önce Şanlıurfa vatandaşının Said Nursi’yi bağırlarına bastıklarını ve Said Nursi’yi çok sevdiklerini sözlerine ekledi.

CİHAN

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: